ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Jak wytresować lorda. O elitarnych szkołach z internatem

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Alex Renton
Wydawnictwo:
Prószyński Media
Ocena:
6.0/6  Opinie: 1
Stron:
480
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (27,10 zł najniższa cena z 30 dni)

35,20 zł (-23%)
27,10 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(27,10 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Na jakie krzywdy brytyjski rodzic jest w stanie skazać dziecko, żeby mogło zrobić karierę?

Gdy Alex Renton opublikował w "Observerze" artykuł o tym, jak był krzywdzony w swojej szkole z internatem, otrzymał setki listów z podobnymi historiami. Stały się one punktem wyjścia do książki, która jest jednocześnie reportażem, autobiografią i publicystyką.

Prywatne szkoły, w których czesne wynosi kilkadziesiąt tysięcy funtów rocznie, to dla Brytyjczyków ważny symbol przynależności do elity, a dla reszty świata - bajkowa rzeczywistość rodem z "Harryego Pottera".

Tymczasem Renton odsłania zupełnie inne oblicze szkół z internatem. Pisze o sadyzmie nauczycieli, wyrachowaniu dyrektorów, panującej w tych placówkach zmowie milczenia na temat działalności pedofilów. O tym, jak kilku i kilkunastoletnie dzieci molestowane seksualnie przez opiekunów były dotkliwie karane za jakiekolwiek próby ujawnienia procederu. I o smutnej przyczynie legendarnej angielskiej "flegmy", czyli narzucanej przez wieki brytyjskim elitom kulturze trzymania fasonu bez względu na wszystko. Ale w tej historii najbardziej zdumiewające jest, dlaczego brytyjscy rodzice, którzy sami przeszli przez piekło szkół z internatem, posyłają do nich własne dzieci.

Alex Renton - ur. 1961, brytyjski dziennikarz. Pracuje m.in. dla takich pism, jak "Independent", "Guardian", "Observer", "Times", "Daily Mail", "Prospect Magazine" czy "Newsweek", a także dla radia i telewizji. Specjalizuje się w reportażu, dziennikarstwie społecznym i śledczym. Wielokrotnie nagradzany za swoje teksty.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Alex Renton - ur. 1961, brytyjski dziennikarz. Pracuje m.in. dla takich pism, jak Independent, Guardian, Observer, Times, Daily Mail, Prospect Magazine czy Newsweek, a także dla radia i telewizji. Specjalizuje się w reportażu, dziennikarstwie społecznym i śledczym. Wielokrotnie nagradzany za swoje teksty.

Prószyński Media - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności