ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wenecja. Miasto, któremu sie powodzi

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Manuela Gretkowska
Wydawnictwo:
Wielka Litera
Ocena:
6.0/6  Opinie: 2
Stron:
400
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (23,05 zł najniższa cena z 30 dni)

32,90 zł (-27%)
24,09 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(23,05 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Przewodnik po Wenecji, który czyta się jak powieść.

Gretkowska połączyła encyklopedyczne treści z literackim stand-upem.

Miasto papieży i grzeszników, artystów i złoczyńców. Kościoły buduje się tu z pieniędzy ściąganych od prostytutek, a współcześni mafiozi wykradają zwłoki dawnej świętej. Wenecja to też miejsce ukochane przez wielkich tego świata: malarzy, muzyków, pisarzy. Miasto, które oszałamia bogactwem estetycznym i wywołuje objawy somatyczne zwane syndromem weneckim.

Jestem przewodniczką po mieście bezcennym, już nieistniejącym. Poznasz moją wersję Wenecji muszli zostawionej na lagunie przez ludzkie potwory, święte i utalentowane dziwki, szubrawców i geniuszy, zamieszkujących to miejsce przez ponad tysiąc lat. Oglądana to turystyczny kicz. Przyłożona do ucha zamiast szumieć morzem, wytwarza informacyjny szum: tonie, zachwyca. Idealna na podróż poślubną.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Manuela Gretkowska - pisarka, autorka ponad dwudziestu książek tłumaczonych na wiele języków. W tym m.in powieści Trans, Agent, Miłość po polsku, Kobieta i mężczyźni, Na linii świata, esejów: Światowidz, Silikon, dzienników: Polka, Obywatelka, Europejka.
 

Wielka Litera - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności