ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Szóste wymieranie. Historia nienaturalna

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Szóste wymieranie. Historia nienaturalna Elizabeth Kolbert - okładka książki

Szóste wymieranie. Historia nienaturalna Elizabeth Kolbert - okładka książki

Szóste wymieranie. Historia nienaturalna Elizabeth Kolbert - okładka audiobooka MP3

Szóste wymieranie. Historia nienaturalna Elizabeth Kolbert - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Filtry
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
400
Druk:
oprawa miękka

Książka

54,90 zł

DODAJ DO Wysyłamy w 24h

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Powiadom o dostępności audiobooka »

W historii naszego globu odnotowujemy pięć wielkich wyginięć gatunków, które spowodowały drastyczny spadek bioróżnorodności. Teraz, na naszych oczach trwa szóste wymieranie niezliczonych form życia, zarówno na lądzie jak i w wodzie. Naukowcy biją na alarm: to największa katastrofa od czasu uderzenia w Ziemię asteroidy, co spowodowało wyginięcie dinozaurów. Tym razem jednak przyczyna jest o wiele bardziej prozaiczna, a zarazem o wiele bardziej groźna – człowiek. Jak pisze autorka: „Żadne stworzenie nigdy wcześniej nie zmieniło życia na naszej planecie w aż tak dużym stopniu, choć dochodziło do innych, porównywalnych kataklizmów”.

Era antropocenu powoduje nieodwracalne, zagrażające również naszemu istnieniu zmiany klimatyczne, a jednocześnie tylko człowiek może powstrzymać nieracjonalną gospodarkę zasobami naturalnymi i dewastację środowiska. Elizabeth Kolbert z erudycją opisuje wymarłe na przestrzeni tysiącleci gatunki i rozmawia z naukowcami, którzy za wszelką cenę starają się ratować gatunki istot na krawędzi wymarcia.

Tytuł uhonorowano Nagrodą Pulitzera w dziedzinie nauki, a brytyjski dziennik „The Guardian” uznał „Szóste wymieranie” za jedną ze stu najważniejszych książek literatury faktu wszechczasów.

Wydawnictwo Filtry - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności