ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Nagrody i wyróżnienia

TOP tytuł w super cenie » 50% taniej

 

 

Książka Natalii Tomasik "Babskie góry. Kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitury oraz rower" wyróżniona w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2019 roku"!

 

Książka Natalii Tomasik "Babskie góry. Kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitury oraz rower" zdobyła wyróżnienie w kategoriiprzewodnik dla aktywnych w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2019 roku!

 

Przewodniki z serii Travelbook wyróżnione w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2019 roku"!

 

Książki "Neapol i Kampania", "Jamajka", "Bruksela, Antwerpia, Brugia, Gandawa"    zdobyły wyróżnienie w kategorii przewodnik ilustrowany w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2019 roku!

 

Przewodnik Krzysztofa Dopierały "Kuba. Rewolucja w rytmie rumby" nagrodozny w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2019 roku"!

 

Książka Krzysztofa Dopierały "Kuba, Rewolucja w rytmie rumby" zdobyła nagrodę główną w kategorii przewodnik tekstowy w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2019 roku!

 

Przewodnik Michała Lubasa "Iran. Skarby Persji" wyróżniony w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2019 roku"!

 

Książka Michała Lubasa "Iran. Skarby Persji" zdobyła wyróżnienie w kategorii przewodnik tekstowy w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2019 roku!

 

Książki Wojciecha Ganczarka "Upały, mango i ropa naftowa" oraz Anny Jaklewicz "Indonezja. Po drugiej stroie raju" wyróżnione w kategorii najlepsza książka reprtażowa!

 

Książki Wojeciecha Ganczarka "Upały, mango i ropa naftowa" oraz Anny Jaklewicz"Indonezja. Po drugiej stronie raju." zdobyła wyróżnienie za najlepszą książkę reportażową w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2018 roku!

Highslide JS

 

Przewodnik Ewy Pytel-Skiby i Pawła Skiby "Meksyk,Jukatan i Chiapas" wyróżniony w kategorii najlepszy przewodnik ilustrowany!

 

Przewodnik Ewy Pytel-Skiby i Pawła Skiby "Meksyk,Jukatan i Chiapas" zdobyła wyróżnienie za najlepszy przewodnik ilustrowany w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2018 roku!

Highslide JS

 

Przewodnik Krzysztofa Dopierały "Malezja, Singapur i Brunei" wyróżniony w kategorii najlepszy przewodnik tekstowy!

 

Książka Krzystofa Dopierały "Malezja, Singapur i Brunei" zdobyła wyróżnienie za najlepszy przewodnik tekstowy w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2018 roku!

Highslide JS

 

Przewodnik Krzysztofa Dopierały "Chiny. Smocze Imperium" najlepszym przewodnikiem w kategorii przewodnik tekstowy!

 

Książka Krzystofa Dopierały "Chiny.Smocze Imperium." zdobyła Nagrodę Magellana za najlepszy przewodnik tekstowy w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2018 roku organizowany przez Magazyn Literacki Książki!

Highslide JS

 

Książka "AutoCAD 2018 PL" najlepsza książką akademicką w kategorii technicznej!

 

Książka Andrzeja Pikonia "AutoCAD 2018 PL" zdobyła Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych!

Highslide JS

 

Książka "Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia" zdobywcą Economicusa 2017!

 

Książka Nicka Bostroma"Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia" zdobyła II miejsce w kategorii "najlepsza zagraniczna książka ekonomiczna przetłumaczona na język polski" w 2016 roku, w tegorocznej edycji Economicusa!

Highslide JS

 

Nagroda Magellana dla tytułu Wydawnictwa Editio!

 

Książka "Krym: miłość i nienawiść" Macieja Jastrzębskiego zdobyła nagrodę Magellana w kategorii najlepsza książka reportażowa.

 

Monika Witkowska najlepsza!

 

Monika Witkowska zdobywczynią nagrody Magellana w kategorii najlepszy poradnik podróżniczy za książkę "Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika".

 

Przewodnik Wydawnictwa Bezdroża nagrodzony!

 

Krzysztof Dopierała został zdobywca nagrody Magellana za najlepszy przewodnik tekstowy za swoją książkę "Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam. Słodko-pikantne Indochiny. Wydanie 1"! 

Jacek Walkiewicz zdobywcą Nagrody Teofrasta!

Bestseller wydawnictwa Onepress - "Pełna MOC możliwości" - otrzymał nagrodę Teofrasta dla najpopularniejszej książki psychologicznej 2013 roku, przyznawaną przez miesięcznik Charaktery.

Nagroda Bursztynowy Motyl dla Bartka Sabeli

Bartek Sabela otrzymał nagrodę Bursztynowy Motyl im. Arkadego Fiedlera za najlepszą książkę podróżniczą 2013 roku - Może morze wróci.

W gronie laureatów, w latach poprzednich znaleźli się m.in: Ryszard Kapuściński, Wojciech Jagielski, Elżebita Dzikowska, Olgierd Budrewicz, Andrzej Stasiuj i Jacek Hugo-Bader.

Nagroda Magellana 2013 dla Bartka Sabeli!

Książka Może (morze) wróci zdobyła I miejsce w kategorii Najlepsza książka reportażowa w tegorocznej edycji Nagrody Magellana.

Economicus 2014 - I miejsce dla "Biblii e-biznesu"!

Książka Biblia e-biznesu zdobyła I miejsce w kategorii Najlepszy poradnik ekonomiczny w tegorocznej edycji konkursu Economicus. Zdaniem naszym i jury to nagroda całkowicie zasłużona!

Economicus 2014 dla Adama Zaręby!

Adam Zaręba i jego książka Jak zarabiać na surowcach? Inwestycje na rynkach towarowych w czasach finansjalizacji zajęła III w kategorii Najlepszy poradnik ekonomiczny". To ważne wyróżnienie dla tej niezwykle profesjonalnej książki!

Economicus 2014 dla książki "Zakończcie ten kryzys" (wyd. Onepress)

Książka "Zakończcie ten kryzys" zajęła III. miejsce w kategorii "Najlepsze tłumaczenie zagranicznej książki ekonomicznej" na tegorocznej gali nagród Economicus.

Nagroda im. Hanny i Jerzego Kuryłowiczów 2014

Książka "HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW" najlepiej przetłumaczoną techniczną książką roku!. Główna nagrodę w konkursie zdobył za ten tytuł tłumacz, Pan Piotr Rajca. Pierwszy raz w historii najwyższe laury zdobyła książka informatyczna.

Nagroda Literacka im. Wiesława Kazaneckiego

Książka Katarzyny Drogiej Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca zdobyła nominację w konkursie o Nagrodę Literacką im. Wiesława Kazaneckiego. To niezwykłe wyróżnienie dla tej pięknej książki!

Traveler 2012 dla Robba Maciąga!

Książka Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku Roberta Robba Maciąga zdobyła główną nagrodę Traveler edycji 2012 dla najlepszej książki turystycznej.

"Może (morze) wróci" najlepsza książką na lato 2013

Książka Bartka Sabeli Może (morze) wróci zdobyła nominację w konkursie portalu Granice.pl na Najlepsza książkę na lato.

Economicus 2013

Bestseller Helionu Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami Mariusza Chrapko zdobył III. nagrodę dla Najlepszego poradnika biznesowego w konkursie Economicus 2013.

Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Gratulujemy! Pan Wojciech Moch, tłumacz książki Splątana sieć. Przewodnik po bezpieczeństwie nowoczesnych aplikacji WWW zdobył wyróżnienie w konkursie na najlepszy przekład w konkursie im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów, przyznane na IV Warszawskich Targach Książki 2013.

Top 15 księgarni e-booków - Press 7/2013

Działania księgarni Ebookpoint.pl zostały docenione przez prestiżowy magazyn „Press”. Czytelnicy lipcowego wydania mogli zapoznać się z rankingiem polskich księgarń ebooków. Zadania analizy rynku pojęło się siedmiu specjalistów, którzy po ustaleniu punktowego kryterium Ebookpoint.pl umieścili na podium polskich księgarni internetowych!

Wyróżnienie Think Tank 2013 dla nowości wydawniczych Onepress

Do kategorii "FIRMA - INSPIRACJE DO PODEJMOWANIA LEPSZYCH DECYZJI W BIZNESIE" trafiły 2 tytuły: Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku Boba Dorfa i Steve'a Blanka oraz Crowdsourcing. Jak angażować konsumentów w świat marek Jacka Piątkowskiego i Jana Kasprzyckiego Rosikonia. Natomiast w kategorii "LIDER - JAK SKUTECZNIE POPROWADZIĆ LUDZI DO CELU. INSPIRACJE DLA PRZYWÓDCÓW I MENEDŻERÓW" trafiły: Co tylko zechcesz. 40 lekcji dla nowoczesnego biznesmena Dereka Siversa oraz Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania Simona Sinka.

 

Książka dla trenera 2012

Kapituła nagrody „Książka dla trenera” nominowała do edycji 2012 m.in. książkę pt. Mapy myśli w biznesie naszej autorki Katarzyny Żbikowskiej. W głosowaniu uzyskała ona aż 283 głosy, plasując się na II miejscu

Najlepsza Publikacja Ekonomiczna Targów Wydawnictw Ekonomicznych

Miło nam poinformować, że w listopadzie 2013 Helion zdobył 2 nagrody w konkursie na najlepszą publikację ekonomiczną, zajmując II miejsce w kategorii "Systemy informatyczne w biznesie" za książkę Technologia w e-commerce. Teoria i praktyka. Poradnik menedżera Piotra Karwatki in. oraz II miejsce w kategorii "Polityka gospodarczach" za książkę Wojny walutowe. Nadejście kolejnego globalnego kryzysu Jamesa Rickardsa.

Mediatory 2013 - nominacja dla Marka Wałkuskiego

Z dumą informujemy, że Marek Wałkuski, autor książki Wałkowanie Ameryki, dostał nominację w kategorii "Obserwator" na Gali Mediatory 2013. Mediatory 2013 - Obserwator

Economicus 2011

Z dumą informujemy, że Paweł Tkaczyk i Zakamarki marki zostały docenione wyróżnieniem tegorocznego Economicusa. Gratulacje dla Autora!

Nagroda Magellana 2012 - Najlepsza Publikacja Turystyczna

Przewodnik wydawnictwa Bezdroża Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe Jakuba Kaniewskiego i Michała Franaszka otrzymała wyróżnienie dla Najlepszej Publikacji Turystycznej 2012, przyznawaną przez Magazyn Literacki Książki, w kategorii "Przewodnik dla aktywnych".

Nagroda Magellana 2012 - Najlepsza Publikacja Turystyczna

Książka Białoruś. Historia za miedzą Andrzeja Kłopotowskiego zdobyła Nagrodę Magellana edycji 2012, przyznawana przez Magazyn Literacki Książki, w kategorii "Przewodnik tekstowy".

Gazele Biznesu 2010 roku

Stadko Gazel Biznesu wydawnictwa Helion SA wzbogaciło się o szóstego osobnika!
Rok 2010 zakończył się dla wydawnictwa miłą informacją – otrzymaliśmy Gazelę Biznesu 2010.

Zaufane Opinie 2010

Miło nam poinformować, że księgarnia helion.pl została Laureatem Rankingu Zaufane Opinie 2010
w kategorii Multimedia na Ceneo.pl.
Ranking Zaufane Opinie powstał na podstawie ocen klientów sklepów internetowych, pochodzących z ankiet wysłanych po złożeniu zamówienia.
Dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom, tę nagrodę otrzymaliśmy dzięki Wam!

Złoty Laur Konsumenta dla HELION SA

W lipcu 2010 Grupa Media Partner już po raz drugi przyznała Helion SA złote godło w konkursie
Laur Konsumenta 2010 w kategoriach:
"Książki - poradniki komputerowe"
i "Książki dla biznesu"

Gazela Biznesu – dynamika, jawność i uczciwość

Helion SA zakończył rok 2009 ponownie w gronie Gazel Biznesu, otrzymując tę prestiżową nagrodę dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw już po raz szósty!

Fotograficzna Publikacja Roku

Książka "Sztuka czarno-białej fotografii" Torstena Andreasa Hoffmanna została wyróżniona, w kategorii Technika, przez Galerię f5 & Księgarnię Fotograficzną w drugiej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku FPR 2009.

Magazyn Literacki KSIĄŻKI

Redakcja Magazynu Literackiego KSIĄŻKI przyznała w kwietniu 2009 roku Wyróżnienie za książkę miesiąca w kategorii Ekonomia "Web 2.0 - przewodnik po strategiach" Amy Shuen, w tłumaczeniu Andrzeja Stefańskiego.

Specjalne Wyróżnienie im. Teofrasta

Kapituła Nagrody Teofrasta magazynu psychologicznego Charaktery wyróżniła Wydawnictwo Helion za książkę Marii Jagodzińskiej "Psychologia pamięci. Badania, teorie, zastosowania" (Sensus, 2008). Książka została uhonorowana Specjalnym Wyróżnieniem im. Teofrasta w konkursie na najlepszą książkę psychologiczną 2008 roku.

Certyfikat Rzetelna Firma

Helion SA jest członkiem Programu Rzetelna Firma oraz posiada Certyfikat Rzetelności, przyznawany przez Krajowy Rejestr Długów przedsiębiorcom sumiennie regulującym swoje zobowiązania. Jego autentyczność można sprawdzić klikając tutaj.
 

Przejrzysta firma

W styczniu 2009 Helion SA został nagrodzony Certyfikatem Przejrzysta Firma, nadawanym za publikację sprawozdań finansowych. Certyfikat przyznany został przez firmę Dun and Bradstreet Poland we współpracy z partnerami. Wyróżnienie świadczy o wiarygodności i uczciwości finansowej Helion SA.

Magazyn Literacki KSIĄŻKI

Redakcja Magazynu Literackiego KSIĄŻKI przyznała w lipcu 2007 roku Wyróżnienie za książkę miesiąca
"W dialogu" Jorge Luisa Borgesa i Osvalda Ferrariego,
w kategorii Literaturoznawstwo.

"ASY EMPiK-u"

W organizowanym przez największą polską sieć sprzedaży książek ogólnopolskim plebiscycie "ASY EMPiK-u" książki z serii ABC zostały uznane za najbardziej pożądane produkty w kategorii poradników komputerowych. "ASY EMPiK-u" to honorowe, coroczne nagrody przyznawane bestsellerom muzycznym, książkowym, filmowym i multimedialnym, oferowanym w salonach EMPiK na terytorium całego kraju.

"Produkt Roku 2005" magazynu komputerowego CHIP

W roku 2005 Czytelnicy komputerowego magazynu CHIP uznali książkę PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie trzecie, opublikowaną przez Helion, Produktem Roku w kategorii "książka". Celem plebiscytu na Produkt Roku jest wyłonienie najlepszych produktów branży komputerowej — takich, które wywarły największy wpływ na rynek komputerowy, uzyskały dominującą pozycję oraz spełniły oczekiwania klientów i czytelników magazynu.

Nagroda EDUKACJA XXI

Podręcznik wydany przez Grupę Wydawniczą Helion SA -- Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla gimnazjum autorstwa Jolanty Pańczyk -- został uhonorowany nagrodą EDUKACJA XXI. Książka okazała się bezkonkurencyjna w najważniejszej kategorii edukacyjnej "podręczniki szkolne". Nagroda EDUKACJA XXI jest przyznawana za wartości edukacyjno-poznawcze oraz poziom edytorski książek polskich autorów.

W tym roku bezkonkurencyjną okazała się książka Pani Danuty Kiałki, przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych.