ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Gad. Spowiedź klawisza

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Paweł Kapusta
Gad. Spowiedź klawisza Paweł Kapusta - okładka książki

Gad. Spowiedź klawisza Paweł Kapusta - okładka książki

Gad. Spowiedź klawisza Paweł Kapusta - okładka audiobooka MP3

Gad. Spowiedź klawisza Paweł Kapusta - okładka audiobooks CD

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Wydawnictwo:
Wielka Litera
Wydawnictwo:
Wielka Litera
Ocena:
5.5/6  Opinie: 4
Stron:
272
Czas nagrania:
7 godz. 46 min.
Czyta:
Janusz Chabior
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

eBook (23,80 zł najniższa cena z 30 dni)

32,90 zł (-25%)
24,63 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(23,80 zł najniższa cena z 30 dni)

Audiobook mp3 (23,85 zł najniższa cena z 30 dni)

32,90 zł (-25%)
24,80 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(23,85 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Wstrząsający reportaż o więziennym życiu z perspektywy strażników. Ludzi, którzy dzień w dzień, przez lata wyjątkowo trudnej służby, pilnują sprawców najokrutniejszych przestępstw.

Paweł Kapusta oddaje głos gadom tak w gwarze więziennej nazywa się klawiszy. Oddziałowi, dowódcy zmian, wychowawcy, dyrektorzy mówią o brudzie tej roboty, już do końca życia pozostającym w psychice. O szokujących zdarzeniach, z którymi muszą się mierzyć niemal każdego dnia. O codziennym kontakcie z bandytami, z którymi na wolności nikt nie chciałby mieć do czynienia.

Odwiedzając zakłady karne, prześwietlając oddziały, cele i gabinety, Kapusta szuka dziur w niewydolnym systemie. W systemie, w którym zbrodniarze mają często więcej przywilejów niż pilnujący ich klawisze. W którym pojęcie resocjalizacja stanowi dla osadzonego jedynie sposób uzyskania dodatkowej przepustki. Który według funkcjonariuszy w dużej mierze bandytów produkuje, a nie nawraca. Który zaczyna się chwiać. Bo kto chce iść do pracy, w której napięcie sięga zenitu, a pensja bruku?

Bohaterowie mówią też wprost: tak, w polskich więzieniach bije się osadzonych. Tak, w polskich więzieniach problemem jest nielegalny kontakt ze skazanymi przemyt, handel, noszenie grypsów, telefonów komórkowych, alkoholu. Kontakty seksualne strażników z więźniami. Praca operacyjna służb specjalnych, pozwalających bandytom na prowadzenie nielegalnych biznesów zza więziennych murów.

Kto powie, że nowa książka Kapusty jest brudna, będzie miał całkowitą rację. Ktoś doda, że jest wulgarna, momentami wręcz obrzydliwa i szokująca też się nie pomyli. Najważniejsze, że jest prawdziwa. A prawda w niej zawarta ścina momentami z nóg.

Druga książka reporterska finalisty Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za książkę Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym.

Wybrane bestsellery

Wielka Litera - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności