APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Grunge. Bękarty z Seattle

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Piotr Jagielski
Grunge. Bękarty z Seattle Piotr Jagielski - okładka książki

Grunge. Bękarty z Seattle Piotr Jagielski - okładka książki

Grunge. Bękarty z Seattle Piotr Jagielski - okładka audiobooka MP3

Grunge. Bękarty z Seattle Piotr Jagielski - okładka audiobooks CD

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Czarne
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Czarne
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
344
Czas nagrania:
13 godz. 9 min.
Czyta:
Grzegorz Woś
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

eBook (25,95 zł najniższa cena z 30 dni)

51,90 zł (-23%)
39,96 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(25,95 zł najniższa cena z 30 dni)

Audiobook mp3

59,90 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Grunge. Brudny, chropawy rock and roll, wyrosły z miłości do punka i heavy metalu. Długie włosy, wojskowe buty i flanelowe koszule miały być symbolami buntu pokolenia, które w gazetach, telewizjach i stacjach radiowych uparcie nazywano straconym pokoleniem X. Szczycił się swoją odmiennością i sarkastycznym, mrocznym poczuciem humoru. Kapele nie stroiły się w szaty rockmanów i były dumne z tego, jak bardzo nie pasują do sławnych zespołów z MTV. Jednak z muzyki zwykłych dwudziestolatków i młodych buntowników grunge przerodził się w końcu w towar globalnego rynku, a nagły sukces okazał się dla niektórych śmiertelną pułapką.

Piotr Jagielski jest przewodnikiem po zawiłych losach grungeu. Pisze nie tylko o największych gwiazdach sceny, jak Nirvana, Pearl Jam czy Soundgarden, ale z wnikliwością śledzi również losy jej prekursorów. Jego książka jest przede wszystkim opowieścią o grupie przyjaciół z miasta na końcu świata, którym udało się podbić rynek muzyczny. Jest też przestrogą, by uważać, czego się pragnie spełnienie marzeń może okazać się przekleństwem.

 

 

Zawsze porusza mnie i napełnia wdzięcznością, gdy dostaję szansę cofnięcia się w czasie i podzielenia się wspomnieniami mojej młodości. Czas mija, a moje spostrzeżenia dotyczące przeszłości się zmieniły, jestem jednak wdzięczny losowi, za to wszystko, co mogłem przeżyć. Piotr Jagielski zadzwonił do mnie, zbierając materiały o scenie Seattle. Jego błyskotliwe pytania sprawiły, że rozmowa ta była czystą przyjemnością. Dave Abbruzzese, perkusista Pearl Jam w latach 19911994

Wybrane bestsellery

Wydawnictwo Czarne - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności