ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Masoni. Architekci nowoczesnego świata

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
John Dickie
Ocena:
3.0/6  Opinie: 2
Stron:
496
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (30,79 zł najniższa cena z 30 dni)

39,99 zł (-21%)
31,69 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(30,79 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Odkryj fascynującą i prawdziwą historię jednego z najbardziej wpływowych i niezrozumiałych tajnych bractw we współczesnym społeczeństwie.

Założone w Londynie w 1717 roku jako bractwo, którego celem było wspieranie się członków w samodoskonaleniu, masoneria w ciągu dwóch dekad rozpowszechniła się na cały świat.

Wpływy masonów sięgały wszędzie.

Pod rządami Jerzego Waszyngtona naród amerykański otrzymał masońskie credo. Ideały wolnomularzy gwarantowały spójność imperium brytyjskiego, a za Napoleona stały się narzędziem autorytaryzmu, by następnie stać się przykrywką dla rewolucjonistów. Zarówno Kościół Mormonów, jak i mafia sycylijska zawdzięczają swoje początki masonerii.

W oczach Kościoła katolickiego masoneria zawsze była kolebką czcicieli diabła. Dla Hitlera, Mussoliniego i Franco loże masońskie szerzyły choroby pacyfizmu, socjalizmu i wpływów żydowskich, więc musiały zostać zmiażdżone.

Historia masonerii łączy w sobie Winstona Churchilla i Walta Disneya; Wolfganga Mozarta i Shaquillea O'Neala; Benjamina Franklina i Buzza Aldrina; Rudyarda Kiplinga i Buffalo Billa

Masoni Johna Dickiego to fascynujące studium na temat najsłynniejszego i najbardziej niezrozumianego tajnego bractwa na świecie. Ruchu, który nie tylko pomógł ukształtować nowoczesne społeczeństwo, ale który wciąż cieszy się sporymi wpływami.

Wybrane bestsellery

Wydawnictwo Czarna Owca - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności