ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ajałaska. To się zdarzyło w Amazonii

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
207
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

eBook

99,00 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Pierwsza polska książka o Ayahuasce! 

Dziewięciu narratorów i ich tripy! Podróż intelektualno-duchowa, która wysadzi Cię z pociągu dotychczasowych przekonań.

- Lubisz podglądać? A gdyby tak zajrzeć co się wrzuca do szamańskich kotłów?
- Intrygujący świat najbardziej pożądanego specyfiku na świecie!
- Ekscytująca podróż przez amazońskie ceremonie z roślinami mocy!
- Przepis na magiczny wywar: szczypta szamanizmu, szczypta psychodelizmu, miska własnych wymiotów. Sprawdź sposób przygotowania.
- Za strachów lasami, za łez morzami, za ludzkich wydzielin górami - czeka oaza. Można z niej zrywać wyzwolenie z cierpienia. W co się trzeba uzbroić, żeby tam dotrzeć? Sprawdź gotowe listy: co zabrać? Jak się przygotować? I czy wszystkim się udaje?
- Co daje Ayahuaska? Posłuchaj co obiecują szamani, a co naprawdę dostają ich klienci!
- Co to są te bad tripy po psychodelikach? Co najgorszego może się stać? Jak nie mieć bad tripa?
- Autentycznie i bez różu – jak wygląda pobyt białych „gringos” w amazońskiej dziczy? Z czym było im najtrudniej i czego bali się najbardziej?
- Największe z ludzkich strachów – autorka łączy prywatne zwierzenia osób poznanych w Amazonii. Czego boimy się bardziej niż pająków i karaluchów? Jaka jest cena wyzwolenia z paranoi? I czy można w jedną noc wyleczyć się z lęku?
- Prababka renesansu psychodelicznego – jak potraktowała swoich gości Abuela Ayahuaska?
- Czy psychodelik z dżungli to naprawdę jest remedium na wszystko?
- Jak to jest poczuć w sobie najbardziej poszukiwany wywar na świece?
- Relacje tych, którzy słyszeli kolory, widzieli dźwięki i wąchali kształty.

Wyjęte spod osłony amazońskich nocy, prawdziwe bolesne i wykręcające z emocji – relacje z najbardziej wstrząsających transformacji życia. Dziewięciu narratorów dobrowolnie wybiera się w podróż, w której nagrodą jest śmierć. Czy odważysz się im towarzyszyć?

Galaktyczny kalejdoskop historii tych, którzy słyszeli kolory, widzieli dźwięki i wąchali kształty! Zanurz się w ekscytujące podróże dziewięciorga śmiałków z Polski, którzy odważyli się przetestować na własnej skórze specyfik zapraszający swoim słodkim jadem: „nie bój się śmierci, przyjemnej śmierci!”.

Jakie są zagrożenia związane z połykaniem psychodelików? Jakie skutki uboczne? Co się po nich dzieje? Poznaj odpowiedzi na kilkadziesiąt najczęściej zadawanych pytań wśród zainteresowanych taką terapią alternatywną.

Po nich będziesz w stanie samodzielnie ocenić, czy ajałałaska to remedium na problemy duchowe i cielesne oraz lekarstwo na rozterki społeczne, czy może wykraczająca poza sensualne wymiary zabawa dla fetyszystów doznań?

Poznaj sekretne rytuały z Peru i Boliwii. Uczestnicy bez cenzury podzielili się szczegółowymi opisami kilkunastu różnych ceremonii, o których nie przeczytasz nigdzie indziej.
Wróżenie z liści koki, ceremonia przywracania dusz, rytuał karmienia przodków czy wieloetapowe oczyszczanie z win – to tylko niektóre z nich.

Wyjęte spod osłony amazońskich nocy, prawdziwe bolesne i wykręcające z emocji – relacje z najbardziej wstrząsających transformacji życia. Dziewięciu narratorów dobrowolnie wybiera się w podróż, w której nagrodą jest śmierć. Czy odważysz się im towarzyszyć?

RECENZJA książki
Katarzyna Dziadczyk, polonistka, artystka, projektantka
www.fern.pl
Jako społeczeństwo przywykliśmy do myślenia dychotomicznego. Silnie przywiązani do przekonań, które tak naprawdę nigdy nie były nasze, wierząc w jedną i słuszną naukę, zapomnieliśmy mądrość przodków i odcięliśmy się od swej prawdziwej natury. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym straciliśmy intuicję, odrzuciliśmy inne niż konwencjonalne sposoby leczenia. Nowoczesna medycyna, której w wielu przypadkach chylę czoło, nie potrafi spojrzeć na choroby w sposób holistyczny, skupiając się jedynie na objawach, a nie przyczynach. Książka „Ajałaska. To się zdarzyło w Amazonii” jest ważnym głosem w rewolucji świadomości, która już dzieje się na naszych oczach. To obowiązkowa pozycja dla osób, które czują, że istnieje coś więcej poza tym, co znamy. Prawdziwa historia opowiedziana przez Agni ukazuje potęgę uzdrawiającej medycyny, jaką jest ayahuaska. Ta prastara tradycja posiada niezwykłe możliwości lecznicze oraz zmieniające świadomość. Niesamowicie szczera i piękna książka autorstwa Agni skłania do zadania sobie wielu pytań na temat psychodelików. Dlaczego rośliny lecznicze, stosowane od tysięcy lat przez rdzenną ludność są w większości krajów zakazane? Dlaczego DMT, molekuła naturalnie produkowana przez nasze ciała, została uznana za groźny narkotyk? Dlaczego psychodeliki, substancje o ogromnym potencjale leczniczym, wrzucono do jednego wora wraz z niebezpiecznymi narkotykami, blokując większość badań nad nimi? Nie jestem fanką dziwnych teorii spiskowych, w życiu na równi kieruję się logiką, jak i własną intuicją. Książka Agni była dla mnie kolejnym puzzlem w przebudzeniu mojej świadomości i spojrzeniu na rzeczywistość, w której żyjemy w zupełnie nowy sposób. Jeżeli masz ugruntowane przekonania, że świat jest czarno-biały, a medycyna akademicka i farmakologia to jedyne możliwości leczenia to nie sięgaj po tę pozycję. Jeżeli jesteś gotów rozszerzyć swoją świadomość, pozbyć się starej wiedzy i zastąpić ją nową, jak mówiła Guara, musisz przeczytać tę historię.

Agni w 300 słowach:
Czternaście lat na emigracji. Mieszkała na czterech kontynentach.
Zna smaki Europy, Azji, Afryki i Południowej Ameryki.
Wyjechała sama z domu, z plecakiem. Z biletem w jedną stronę do Tajlandii.
Kąpała się nago w dwóch oceanach i zdobyła dwa pięciotysięczniki.
Studiowała jogę w Indiach. Wędrowała tygodniami po Himalajach, pomieszkując w buddyjskich monasteriach i ucząc się od mnichów spokoju i umiaru – tam też nauczyła się grać na misach, a aktualnie podróżuje z siedemnastoma instrumentami.
Mieszkała rok w Amazonii bez prądu i internetu, a od niemal trzech lat asystuje szamanom w kuracjach z roślinami mocy – służąc tłumaczeniem z kilku języków, sesjami medytacji i jogi oraz uzdrawianiem śpiewem, dźwiękiem i energią. Jest masażystką i artystką.
Nagrywa podkast o wychodzeniu ze strefy komfortu i o inspiracjach do życia po swojemu, poza systemem i przekonaniami. To jedyny taki podkast z dźwiękami Amazonii i szamańskimi instrumentami w tle (pierwszy sezon); z sekretami jak podróżować tanio lub za darmo (sezon drugi); z przeglądem największych wpadek z podróży, które przyprawią Cię o gęsią skórkę (sezon trzeci to trzydzieści trzy wpadki solo oraz seria kilkunastu wywiadów: Wpadki mojej koleżanki).
Podróże Poniżej Pasa, tak nazywa się podkast, to niezwykłe historie, jakich nie usłyszysz od znajomych! Inspiracje i magia w kolekcji: Ku pokrzepieniu. Romanse w kolekcji: Ku pamięci. I uzależnienia i przemoc w serii: Ku przestrodze.
Agni to w starożytnym Sanskrycie oznacza: ogień.
Romantyczna optymistka, kocha śmiech i improwizację. Jest dumna ze Słowiańskich korzeni, zna i korzysta z mocy Słowa.
Najważniejsze wartości Agni to prawda i wolność. Być, nie mieć. Czuć teraz.
Pierwsza myśl po przebudzeniu: dziękuję za życie!

Ma kilka mott życiowych:
Wszyscy jesteśmy nauczycielami i wszyscy jesteśmy uczniami – mądrość to zrozumieć napotkane przekazy, wiedza to praktykować te przekazy w codziennym życiu.
Być dla siebie takim, jak traktujemy przyjaciół.
Być dla innych takim, jak sami chcemy być traktowani.
Nie robić drugiemu stworzeniu tego, czego sami nie chcemy doświadczyć.

Znajomi o Agni:
„Odważna, nietuzinkowa, otwarta, ciekawa ludzi i świata, wrażliwa, poza wszelkimi schematami.” - Justyna
„Dociekliwa podróżniczka” - Michalina
„Ekscentryczna czarownica o świdrującym spojrzeniu i hipnotyzującym głosie” - Maja
„Wzór i źródło niesamowitych historii o życiu po swojemu. Jak oaza spokoju.” - Aga
„Pozytywna krejzolka z ogromnym sercem, zarażająca uśmiechem wszystkich dookoła.” - Kasia K.
„Uczciwa do bólu i kochana!” - Magda
„Radosna, miła dla wszystkich. Odważna podróżniczka, otwarta na zmiany i ludzi. Poszukująca siebie, eksperymentująca z życiem. Bezpośrednio mówi o wadach i zaletach podróży.” - Kata
„Pełna energii i pomysłów! Odważna nonkonformistka. Podrózniczka, poliglotka. Odkrywa zakamarki ludzkiej duszy, psychologii i kosmosu.” - Karo
„Loca!:)” - Wojtek
„Odważna, niesamowita, kochana.” - Kasia D.

AJAŁASKOWY PRZEWODNIK: CO ZAWIERA KSIĄŻKA?

⇒ Co zobaczyć za darmo w Madrycie?

⇒ Pierwsze kroki w Ameryce Południowej: co najbardziej szokuje?

⇒ Co to jest wolontariat, workaway i wymiana energii?

⇒ Ciekawostki polityczne i skandale prezydenckie w Boliwii

⇒ Jak się podróżuje w Ameryce Łacińskiej?

⇒ Jak wyglądał początek pLandemii w najszybciej rozwijającym się mieście na świecie czyli w Santa Cruz de la Sierra

⇒ Jak wygląda „autostrada” przez Amazonię? Co można tam zobaczyć?

⇒ Kto to są moreni, a kto to są gringo?

⇒ Co to jest retreat?

⇒ Co zabrać do tropikalnej dżungli? 

⇒ Ceremonia z liśćmi koki. Co to jest koka?

⇒ Co to są master plants? Co to są plantas maestras? Co to są rośliny mocy?

⇒ Co to jest La Dieta? Jak przygotować się do kuracji z ayahuaską? Jakie są zalecenia, wskazania i przeciwwskazania, zakazy i zasady podczas diety z roślinami mocy?

⇒  Jak wygląda menu/jadłospis podczas diety z ayahuaską?

⇒ Czym różnią się plemiona Aymara i Shipibo?

⇒ Czytanie z liści koki. Na czym polega wróżenie z liści?

⇒ Ile dusz ma człowiek?

⇒ Jak wygląda ceremonia z ayahuaską? Dokładny przebieg ceremonii w Amazonii, z dwójką uzdrowicieli z plemiania Aymara i Shipibo. Co to jest i jak wygląda maloka? Jak ubierają się szamani, co robią i na czym grają? Co to jest maraka? Co to jest Tabaquito, Palo Santo i Jallalla?

⇒ Co się robi i co się dzieje podczas ceremonii? Co się czuje po ayahuasce? Jaki efekt fizyczny wywołuje ayahuaska?

⇒ Co daje ayahuaska? Czego uczy medycyna z dżungli?

⇒ Skąd pochodzi szczęście?

⇒ Jak krąży energia?

⇒ Jak znaleźć umiar w umiarze?

⇒ Szczegółowe zasady obowiązujące wszystkich uczestników ceremonii. (Niezbędnik 3)

⇒ Na czym polega integracja procesu? Jak wygląda grupa wsparcia? Co to jest kółko słów?

⇒ Ceremonia oczyszczenia z win. Ceremonia Tabako. Najtrudniejsza ceremonia.

⇒ Bobinsana. Co to jest herbata miłości?

⇒ Czym się różnią kolejne ceremonie z ayahuaską?

⇒ Jak działa intencja? Jak działa manifestacja? Jak osiągać cel? Jak działa prawo przyciągania? Instrukcja krok po kroku na prostym przykładzie: jak realizować zamierzony cel?

⇒ Co znajdziemy na szamańskim stole? Przegląd specyfików i instrumentów.

⇒ Czy superfoods są każdemu potrzebne? Co je większość mieszkańców Planety?

⇒ Szokująca kąpiel w tytoniu.

⇒ Mrówki i pocztówki z Amazonii.

⇒ Programy systemowe. Dozwolone od lat 18

⇒ Świętowanie pierwszej miesiączki w innych kulturach.

⇒ Jak Ayahuaska leczy? Komentarz z perspektywy kilkumiesięcznej terapii.

⇒ Kolczykowanie i tatuowanie – co mi pokazała Madre Ayahuaska o plemionach z dżungli oraz co na temat ranienia mojego ciała?

⇒ Dlaczego zapisywanie, notowanie, journaling są tak potrzebne? Czy zapisywanie snów ma sens? Jak interpretować sny i wizje?

⇒ Warsztat o muzyce. Jak zacząć śpiewać?

⇒ Jak się przygotować do ceremonii dla przodków?

⇒ Jak napisać swoją pierwszą piosenkę?

⇒ Poziom wody w Amazonii w porze deszczowej

⇒ Poziom wody w Amazonii w porze suchej

⇒ Dlaczego nie wolno się ubierać na czarno na ceremonie? Co oznacza kolor czarny?

⇒ Koncert wszystkich uczestników ceremonii – kto co zaśpiewał?

⇒ Jak wygląda Ceremonia dla Przodków? Jakie są elementy Rytuału dla Przodków?

⇒ Jakie ofiary składać dla Matki Ziemi? Ceremonia Dziękczynienia. Rytuał Ofiarowania.

⇒ Jak wygląda Ceremonia Przywołania Dusz? Rytuał Przywoływania.

⇒ Jak wygląda manifestowanie w praktyce? O sile wibracji naszych intencji.

⇒ Ajałaskowe historie Ziomalek i Ziomków.

⇒ Kasia – dziesięciodniowy turnus w Boliwii, trzy ceremonie

⇒ Adrian – dziesięciodniowy turnus w Boliwii, trzy ceremonie

⇒ Marcin – dwie prywatne ceremonie w Peru: w Amazonii i w Andach

⇒ Mateusz – miesięczna dieta w peruwiańskiej Amazonii z plemieniem Shipibo

⇒ Aldona – dwie ceremonie w Dolinie Inka, Peru

⇒ Karol – kilkuletnia dieta, jako wolontariusz w centrym aya

⇒ Sylwia i Piotr – kilkutygodniowa dieta z plemieniem Shipibo w peruwiańskiej Amazonii

⇒ Wiadomości z Amazonii, czyli ODPOWIEDZI na Wasze pytania na temat Ajałaski zadane podczas trzygodzinnej transmisji na żywo z udziałem curandero Franza oraz Sylwii i Piotra z Czas na Kwas.

⇒ Co to jest ayahuaska? Co to jest DMT? Jak działa ajałaska? Jak działa DMT?

⇒ Ile razy piłam aya i kiedy pierwszy raz?

⇒ Z jakimi dolegliwościami przyjeżdżają na ajałaskę? Co leczy ajałaska? W czym pomaga ajałaska?

⇒ Czy ceremonia z ayahuaskę może zakończyć się traumą?

⇒ Co to jest Agua de florida?

⇒ Co to jest ceremonia rapé? Z czego robi się rapé? Jak aplikuje się rapé?

⇒ O molestowaniu podczas ceremonii. Do jakich kontaktów fizycznych dochodzi podczas ceremonii?

⇒ Na jakich instrumentach grają szamani? Rodzaje instrumentów używanych podczas ceremonii.

⇒ O znaczeniu dźwięku w ceremonii i jak icaros wyciągają wymioty?

⇒ Co to są icaros? Jak powstają icaros?

⇒ Czy ayahuaska pomaga zacząć śpiewać albo tańczyć?

⇒ Co gdy ktoś ma bad trip? Co to jest bad trip? Jak nie mieć bad tripa? Co się dzieje podczas bad tripa?

⇒ Co gdy coś się stanie podczas ceremonii i nie ma lekarza? Czy jest na sali lekarz?

⇒ Czy można zastąpić lata terapii w jedną noc? To uczucie, gdy czas przestaje płynąć?

⇒ Ayahuasca i kambo - co na to szamani?

⇒ Czy wizje są potrzebne? Jakie są wizje po ayahuasce? Co jeśli nie mamy wizji, a bardzo byśmy chcieli?

⇒ Dla kogo ayahuasca nie jest? Jakie są przeciwwskazania do ayahuaski? Z czym nie wolno łączyć ayahuaski?

⇒ Czy ayahuasca jest dla wszystkich? Dla kogo jest ayahuaska?

⇒ Zabobony o psychodelikach. Chciałbym wypić ayahuaskę, ale boję się, że mi coś wryje do głowy!

⇒ Dlaczego ceremonia ayahuaski jest w całkowitej ciemności? Znaczenie ciemności podczas terapii.

⇒ Na czym polega intencja?

⇒ Wskazówki i pytania: jak wybrać miejsce na ceremonię ayahuaski? Jak wybrać centrum ayahuski?

⇒ NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE: Jak wybrać curandero? Jak wybrać szamana?

⇒ PYTANIA O KTÓRYCH NIE POMYŚLISZ: o co zapytać przy wyborze centrum ayahuaski? Na jakie szczegóły zwracać uwagę przy wyborze miejsca na swoją kurację z ayahuaską i roślinami mocy?

⇒ Odpowiedź na pytanie o sadzonkę drzewa, które dosadziłam do Amazonii.

⇒ Czy starach przed zażyciem i jednoczesne pożądanie jest normalne? Smak ayahuaski.

⇒ Co daje ceremonia ayahuaski?

⇒ Ja bym się bał, że zostanę sparaliżowany i złożony w ofierze!

⇒ Jak przestać myśleć podczas ceremonii? Jak przestać myśleć podczas medytacji? Na czym polega medytacja?

⇒ Ayahuasca to dzika roślina i powinna być za darmo dla wszystkich!

⇒ Czy wszystkim się udaje taka terapia? Z jaką intencją się nie udaje?

⇒ Jaka jest różnica pomiędzy jednorazową ceremonią i dłuższą kuracją? Czym różni się ceremonia w mieście od ceremonii w dżungli? Jakie są zalety retreatu?

⇒ Jakie są fizyczne skutki po wypiciu wywaru ayahuaski? Co się dzieje po ayahuasce?

⇒ Czy podczas ceremonii szaman też pije ayahuaskę? Czy szaman pije tyle samo?

⇒ Czy ayahuasca jest legalna w Polsce? Gdzie ayahuasca jest legalna? Gdzie są legalne ceremonie ayahuaski?

⇒ Czy ayahuaska uzależnia? Czy ayahuaska posiada właściwości medyczne?

⇒ Dlaczego ayahuasca jest nielegalna? Dlaczego psychodeliki są nielegalne? Komu zależy, żeby psychodeliki były nielegalne?

⇒ Jaka jest różnica pomiędzy miłością warunkową i miłością bezwarunkową?

⇒ Co dają psychodeliki?

⇒ Czy prawdziwi szamani istnieją? Jak rozpoznać prawdziwego uzdrowiciela?

⇒ Czy ajałaska to jedyne lekarstwo? Jak inaczej uwolnić się od cierpienia? Jak naturalnie uwolnić DMT?

 

Wybrane bestsellery

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności