ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Smaran. Kolory Indii

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Magdalena Stępień
Wydawnictwo:
Novae Res
Ocena:
6.0/6  Opinie: 3
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (35,99 zł najniższa cena z 30 dni)

47,99 zł (-19%)
38,88 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(35,99 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Poznaj piękno południowych Indii oczami młodej Europejki!

Dla Dominiki właśnie zaczyna się najbardziej egzotyczna przygoda życia: praktyki w firmie Pride Estates w Bengaluru. Dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę, że Indie to kraj kontrastów i nierówności społecznych, które mogą być dla niej trudne do zaakceptowania, a jednak rzeczywistość i tak ją zaskakuje. Każdy kolejny dzień spędzony w Bengaluru jest wyzwaniem i lekcją, podczas której Dominika zgłębia tutejszą kulturę, historię i tradycję. Dziewczyna poznaje mentalność Hindusów, uczy się, co wolno, a czego absolutnie nie, i zaczyna dostrzegać piękno w różnorodności i odmienności od europejskich zwyczajów. A i okazji do gorących romansów nie brakuje...

"Smaran. Kolory Indii" to fascynująca opowieść o Indiach początku XXI wieku, gdy przemiany społeczne dopiero raczkują, pozycja kobiet wciąż jest niższa niż krów, a lista tematów tabu zdaje się nie mieć końca. Jak odnajdzie się tu młoda, wyzwolona dziewczyna z Europy?

Dominika minęła krowę, spod której kopyt płynęła ciemna, mętna rzeka. To ją przekonało, żeby bardziej uważnie patrzeć pod nogi, jednak nie odebrało ani trochę przyjemności ze spaceru. Kiedy dotarła do hotelu, śmiała się już w głos.
- Co ty wyprawiasz?! - ostry głos wyrwał ją z zamyślenia.
Prabhat szedł w jej stronę z parasolem.
- Delektuję się moim pierwszym w życiu monsunem - odpowiedziała, unikając parasola i chciwie chwytając ostatnie krople. - Przecież jest ciepło, a ja i tak już jestem mokra.
- Delektujesz się monsunem? - Prabhat przetarł twarz dłonią, a Dominika pomyślała, że dla niego to tylko zwykły deszcz i szkoda, że już nie potrafi się nim cieszyć. - Świetnie! Następnym razem zrób to może jednak w dżungli albo gdzieś indziej na łonie natury, ale na pewno nie w mieście.

Wybrane bestsellery

Novae Res - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności