ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wroną po Stanach (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Marcin Wrona
Okładka książki/ebooka Wroną po Stanach

Okładka książki Wroną po Stanach

Okładka książki Wroną po Stanach

Okładka książki Wroną po Stanach

OBRÓĆ ZAJRZYJ
DO KSIĄŻKI

Wydawnictwo:
Editio
Wydawnictwo:
Editio
Wydawnictwo:
Editio
Ocena:
5.4/6  Opinie: 7
Stron:
320
Czas nagrania:
6 godz. 1 min.
Czyta:
Marcin Wrona, Maja Wrona, Janek Wrona
Druk:
oprawa miękka
3w1 w pakiecie:
     PDF
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

Książka

44,90 zł
26,94 zł

DODAJ DO Wysyłamy w 24h

eBook

44,90 zł
26,94 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Audiobook w mp3

44,90 zł
12,90 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Do przechowalni

Marcin Wrona, amerykański korespondent telewizji TVN mieszka w Stanach Zjednoczonych od 2006 roku. Jego córka Maja mieszka tam od trzeciego roku życia, syn Jaś urodził się w USA. Cała rodzina uwielbia podróżować - kiedy tylko mogą, wsiadają do samochodu lub samolotu i odwiedzają kolejne zakątki tego wielkiego, pięknego i momentami wciąż dzikiego kraju. W ten sposób ze wszystkich stanów Ameryki Marcinowi Wronie do odwiedzenia został już tylko Oregon... O pozostałych czterdziestu dziewięciu mógłby nam opowiadać i opowiadać. Bez końca.

Jednak książka ma ramy. Ma ograniczenia. Nie pomieści w sobie całej Ameryki. Trzeba coś wybrać. Kilka regionów z Wroniego punktu widzenia najciekawszych. Może więc za kryterium wyboru przyjąć odpowiedź na pytanie: a gdzie chcielibyśmy zamieszkać? W ten sposób powstała opowieść o stanach i rejonach USA, które wszyscy troje - Marcin, Maja i Jaś - uznali zgodnie za warte przybliżenia czytelnikom. Od Nowego Jorku po Hawaje. Od Florydy po Kalifornię. Oto Ameryka z lotu Wrony. Ameryka z perspektywy polskiego korespondenta. I jego dzieci. Ameryka przyrodnicza, gospodarcza, polityczna. Ameryka z jej historią, współczesnością, zaletami i problemami. Ameryka kulinarna oraz... Ameryka polska, bo na kartach tej książki często pojawiają się Polacy lub przedstawiciele Polonii, którym Marcin Wrona oddaje głos.

 


MARCIN WRONA - SPOTKANIA BEZ GRANIC w ramach 20 urodzin wydawnictwa Bezdroża #20stkaBezdroży


Marcin Wrona to jeden z najzdolniejszych polskich reporterów i korespondentów. Ma świetny zmysł obserwacji, umiejętność słuchania ludzi i niezwykły dar opowiadania historii. W książce dzieli się z nami wiedzą o Stanach Zjednoczonych Ameryki, doświadczeniem dziennikarskim, podróżniczym i kulinarnym (czym naprawdę mnie zaskoczył!). Warto ją przeczytać ― jako pasjonującą opowieść o tym niezwykłym kraju lub jako inspirację do własnej podróży po USA. Polecam!

Martyna Wojciechowska

Przyprawiona smakołykami wycieczka po Stanach to więcej niż przewodnik. Marcin i dzieciaki serwują czytającemu intymną wyprawę, którą nazwać "kroniką wakacji" przychodzi łatwiej, niż wypróbować wszystkie przepisy... A polonijny sznyt opowieści, oddany słowami polskich "autochtonów", dodaje jej wyjątkowości, zachęcającej do ruszenia tropem Wronów.

Maciej Woroch

Książka Marcina Wrony nie jest przewodnikiem, ale jeśli wybierasz się do Ameryki, musisz przejrzeć te zapiski ― znajdziesz w nich bowiem rzeczy, na których samodzielne poszukiwanie musiałbyś poświęcić lata. Jeśli uważasz, że Ameryka jest przereklamowana, przeczytaj tę książkę i zmierz się z tym, co do tej pory o niej myślałeś. A jeśli nic Ci do Ameryki, ale jesteś łasuchem, nie możesz pominąć tej swoistej książki kucharskiej. Mimo, że byłam kilka razy w USA i przeczytałam o Stanach to i owo, Marcin Wrona opisał perełki, o których istnieniu nie miałam pojęcia.

Ewa Drzyzga


O książce w mediach:

Marcin Wrona: Ameryka stała się bardzo podzielona. Tego wcześniej nie było >> PRZECZYTAJ

Floryda. Tu zimą ściąga pół Ameryki >> PRZECZYTAJ

„Mylenie Poland z Holland zdarza się dosyć często”. Rozmowa z Marcinem Wroną o książce „Wroną po Stanach” >> PRZECZYTAJ

Przewodnik po USA inny niż wszystkie! "Wroną po Stanach" warto przeczytać i powiem wam, dlaczego >> PRZECZYTAJ

"Wroną po Stanach". Ameryka z perspektywy polskiego korespondenta >> PRZECZYTAJ

Marcin Wrona - o podróżach po Stanach, jedzeniu i... polityce >> POSŁUCHAJ

Marcin Wrona, Wroną po Stanach >> PRZECZYTAJ

Weekend z Kolorem: Marcin Wrona >> POSŁUCHAJ

Popołudnie RDC: „Wroną po Stanach” czyli Ameryka z perspektywy Marcina Wrony  >> POSŁUCHAJ

Ameryka z lotu Wrony... Marcina Wrony >> PRZECZYTAJ

Premiera książki online w empiku >> ZOBACZ

"Wroną po Stanach". Marcin Wrona z rodziną zaprasza w podróż po USA >> ZOBACZ

Patron medialny:

O autorze

Marcin Wrona — niedokończony filolog angielski, współtwórca radia RMF, od początku istnienia w stacji TVN, najpierw w Faktach, później Pod Napięciem od 2006 roku amerykański korespondent Faktów TVN. Dumny ojciec współautorów tej książki. Oprócz Mai i Janka radość sprawiają mu gra na basie (jako człowiek głuchy jak pień jest w tym straszny!) i jazda na motocyklu (podobnie jak on jego maszyna jest wielka, głośna i bardzo wolna). Autor książki Wrony w Ameryce wydanej w 2012 roku.

Zamknij

Wybierz metodę płatności