ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Tomek, mój wszechświat. Wspomnienie o Tomaszu Mackiewiczu

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Książki podróżnicze Bezdroży
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Książki podróżnicze Bezdroży
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
280
Druk:
oprawa miękka
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

Książka (29,94 zł najniższa cena z 30 dni)

49,90 zł (-35%)
32,43 zł

(2za1 » dobierz książkę GRATIS)

DODAJ DO Wysyłamy w 24h

(29,94 zł najniższa cena z 30 dni)

eBook (24,95 zł najniższa cena z 30 dni)

49,90 zł (-40%)
29,94 zł

(2za1 » dobierz ebook GRATIS)

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(24,95 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Powiadom o dostępności audiobooka »

Tomek, mój wszechświat. Wspomnienie o Tomaszu Mackiewiczu

W styczniu 2018 roku miała miejsce jedna z największych tragedii, a jednocześnie najbardziej spektakularna akcja ratunkowa w dziejach polskiego himalaizmu. To właśnie wtedy Tomasz Mackiewicz i Élisabeth Revol podjęli kolejną próbę zimowego wejścia na Nanga Parbat. Zdobycie szczytu w lekkim stylu alpejskim przez tę dwójkę stało się początkiem dramatycznej walki o życie Tomasza, u którego rozwinęła się choroba wysokościowa. Na ratunek wspinaczom ruszyli członkowie polskiej narodowej wyprawy na K2…

Od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem na całym świecie, minęło pięć lat. Teraz przypomina o nich Anna Solska-Mackiewicz: żona, matka, towarzyszka życia. „Tomek, mój wszechświat” to nie tylko wspomnienie o zmarłym himalaiście, ale przede wszystkim niesamowita rozmowa kobiety z ukochanym mężczyzną, który spoczął na zawsze na Nanga Parbat – górze swojego przeznaczenia. To także intymny zapis procesu żałoby i radzenia sobie z nią. A nade wszystko hołd dla wyjątkowego człowieka i miłości: niełatwej, ale wyzwalającej.

POSŁUCHAJ O KSIĄŻCE:

 

 

 

 

Patron medialny:

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Anna Solska-Mackiewicz -  partnerka życiowa Tomka „Czapkinsa” Mackiewicza, wsparcie duchowe, logistyczne i emocjonalne sześciu jego zimowych wypraw na ośmiotysięcznik Nanga Parbat i wielu innych wspólnych przedsięwzięć. Filolożka, germanistka. W przeszłości wydawczyni książek obrazkowych dla dzieci. Tłumaczka z języka niemieckiego i angielskiego. Podróżniczka, wielbicielka Irlandii i Włoch. Współautorka bloga osobistego Tomasza Mackiewicza, który prowadzi do dziś. Fundatorka i prezeska Fundacji „Nanga” Pamięci Tomka Mackiewicza działającej na rzecz mieszkańców pakistańskich wiosek (fundacja wzięła udział między innymi w projekcie budowy wodociągu w wiosce Ser położonej w dolinie Diamir u stóp Nanga Parbat), w szczególności wspierającej rozwój tamtejszych dzieci.

Zobacz pozostałe książki z serii Książki podróżnicze Bezdroży

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności