ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Pod ciemną skórą Filipin

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Tomasz Owsiany
Wydawnictwo:
Muza SA
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
512
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (23,93 zł najniższa cena z 30 dni)

31,91 zł (-25%)
23,93 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(23,93 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

W ciągu samotnej ośmiomiesięcznej wyprawy poznawczo-reporterskiej Tomasz Owsiany odwiedził siedem plemion i ludów oraz wybrane społeczności Filipin we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie kontakty z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: wyrabiał węgiel, uprawiał zbieractwo, orał bawołami ryżowiska i brał udział w często szokujących ceremoniach. Poznał szamana uprawiającego czarną magię i dotarł do obozu grupy paramilitarnej na Mindanao. Mieszkał w kolonii karnej i rezydencji filipińskiego multimilionera.

Celem jego wyprawy było doświadczenie próbek z pełnego obrazu Filipin, poznanie nieeksportowej twarzy kraju oraz odnalezienie odpowiedzi na pytanie, jak przeobrażają się tamtejsze rdzenne kultury pod wpływem nowoczesności. Ale ambitne założenia podróży nie oznaczają śmiertelnej powagi opowiadania. W historii tej nie brak humoru czy anegdot wypływających wprost z filipińskiej rzeczywistości.

"Ta opowieść płynie tak, by każde zdarzenie i każdy wątek miały czas wystarczająco wybrzmieć i zatrzymać naszą uwagę. Tu nie ma miejsca na pośpiech, a autor ani przez chwilę nie ulega pokusie stawiania twardych ocen czy diagnoz. Rzadka dziś i tym bardziej cenna podróż z treścią".
Paweł Drozd, dziennikarz Programu III Polskiego Radia

Wybrane bestsellery

Muza SA - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności