ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Karolina Bednarz
Okładka książki/ebooka Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet

Okładka książki Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet

Okładka książki Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet

Okładka książki Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet

ZAJRZYJ
DO KSIĄŻKI

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Czarne
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Czarne
Ocena:
6.0/6  Opinie: 2
Stron:
328
Czas nagrania:
9 godz. 19 min.
Czyta:
Katarzyna Puchalska
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

eBook

33,90 zł
26,10 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Audiobook w mp3

35,90 zł
28,74 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Japonia dla większości Europejczyków kraj, w którym kobiety w kimonach kryją twarze za wachlarzami, a zapracowani mężczyźni produkują niezawodne samochody i najlepszy sprzęt elektroniczny na świecie. Ale zupełnie inaczej widzą Japonię tamtejsze kobiety: ich świat to miejsce nieoczywiste, pełne napięć i sprzeczności, gdzie tradycja i nowoczesność splotły się w ciasny węzeł ról społecznych, ograniczeń i konwenansów, z których tylko niektórym udaje się wyzwolić.

Kobiety, które nie spełniają społecznych oczekiwań, nazywa się różnie: przegranymi psami, kobietami kamieniami, świątecznym ciastem. Jeszcze do niedawna ideałem dla wielu rodzin było wychowanie córek w pudełkach - chowanych przed zewnętrznym światem, żeby przejść szybko z domu rodziców do domu męża. Umierające z przemęczenia kobiety z przędzalni były kwiatami narodu. Żeńską drużynę siatkówki media nazywały kwiatem igrzysk. Kobiety w biurach przez długi czas nazywano kwiatami biurowymi, jak ikebanę, kwiatowe aranżacje w lobby dużych korporacji. Długo traktowano je jak bukiet, który można wyrzucić, jak dekorację, którą zmienia się wraz nową porą roku.

Karolina Bednarz przygląda się Japonii krytycznie, ale z empatią, celnie wskazując bolączki i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się mieszkanki Kraju Kwitnącej Wiśni. I pokazuje siłę kobiet, które mimo różnych trudności, coraz głośniej mówią o swoich problemach. I coraz częściej mówią dość.

Zamknij

Wybierz metodę płatności