ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Osobisty przewodnik po Pradze

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Mariusz Szczygieł
Osobisty przewodnik po Pradze Mariusz Szczygieł - okładka książki

Osobisty przewodnik po Pradze Mariusz Szczygieł - okładka książki

Osobisty przewodnik po Pradze Mariusz Szczygieł - okładka audiobooka MP3

Osobisty przewodnik po Pradze Mariusz Szczygieł - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Dowody na istnienie
Ocena:
5.5/6  Opinie: 2
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

eBook

49,00 zł (-40%)
29,40 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Osobisty przewodnik po Pradze to jubileuszowy, 10. tytuł Mariusza Szczygła, który ukazuje się dwadzieścia lat po pierwszym wyjeździe autora do Pragi wiosną 2000 roku, kiedy to uwiodły go miasto i język.

Jak sam mówi, książka ta wzięła się ze zdenerwowania: „Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał”.

Miejsca opisywane w przewodniku zobaczycie dzięki fotografiom Filipa Springera.

Dom jako cios między oczy. Dworzec jako upadła bajka. Most, który ułatwia śmierć. Schron przed beznadzieją. Góra nieobojętności. Pomnik gejów. Kościół zgubiony na podwórku. Grób jako kryształ. Kamienica, która drga. Prysznic jako metafora… Do tego rozmowy z Czeszkami i Czechami. Znanymi i nieznanymi.

Szczygieł: „W przewodniku oprowadzam wyłącznie po moich ulubionych miejscach w Pradze. W ten oto sposób książka wymyka się krytyce, że czegoś w niej nie ma. Jeśli nie ma, to mnie nie uwiodło!”.

Zamknij

Wybierz metodę płatności