Dzienniki japońskie. Zapiski z r...

Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia

Autor: Milewski Piotr

Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia
Ocena:
   5.3/6  Opinie  (3)
Stron: 384
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Znak
Cena promocyjna: Oszczędzasz: 5,68 zł
32,22 zł 37,90 zł

Nowa książka autora bestsellerowej Transsyberyjskiej Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich zupełnie co innego niż to, po co się pojechało. Piotr Milewski dotarł do Japonii w roku Królika. Akurat zaczęła się pora deszczowa i nad Wyspami na półtora miesiąca zawisła szara zasłona z chmur. W powietrzu unosił się gorzki zapach gnijących wodorostów. Japończycy uznają ten okres za piątą porę roku o nazwie tsuyu, co znaczy śliwkowy deszcz. Bogowie są wtedy bliżej, ale czy sprzyjają wędrowcom? Wybrał najbardziej wymagający rodzaj podróżowania. Japonię poznawał samotnie, bez planu, pieniędzy, jeżdżąc autostopem i śpiąc pod gołym niebem. Próbował uchwycić ducha archipelagu i zrozumieć mieszkających tam ludzi, którzy - mimo że gościnni i serdeczni pozostali dla niego zagadką. Dzienniki japońskie to nie tylko zapis zdarzeń czy spotkań, ale i opowieść o podróżowaniu jako takim: o jego filozofii i sensie, a także piętnie, jakie odciska na świadomości wędrowca.

Osoby, które kupowały tę książkę, często kupowały też:

Matrioszka Rosja i Jastrząb
Maciej Jastrzębski
34,90 zł
Zakochani w świecie. Indie
Joanna Grzymkowska-Podolak
39,90 zł
Obrazy spod powiek
Agata Błachnio
39,90 zł
Klątwa gruzińskiego tortu
Maciej Jastrzębski
39,90 zł
6
(1)
5
(2)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)

Liczba ocen: 3

Średnia ocena
czytelników

  

oceń książkę

  okladka
    Ocena : 6 

  Japonię nie jest łatwym krajem. Kryje dużo tajemnic. Wymaga czasu, spokoju, uwagi i refleksji. Dlatego najlepiej poznawać ją na piechotę albo autostopem. Tak poznawał ją Milewski. Poznawał dokładnie. I dlatego warto przeczytać tę książkę.
    Ocena : 5 

  Książka Piotra Milewskiego Dzienniki Japońskie. Zapiski z roku królika i roku konia. nie jest kolejnym opisem dużych metropolii jak Tokio ale również przedstawia życie na prowincjach. W swojej książce Milewski opisuje baśniowe zamki, japońskie gejsze czy też domy z papieru. Dodatkowo w swoja podróż wybiera się autostopem dzięki temu ma szanse pozna karaj taki jaki jest w rzeczywistości. Sprawia to że książka jest realnym opisem Kraju Kwitnącej Wiśni.
    Ocena : 5 

  "Dzienniki Japońskie. Zapiski z roku królika i roku konia" Piotra Milewskiego to świetna książka. Autor opisuje w niej tradycje i życie codzienne Japonii. Choć Milewski wywodzi się z innej kultury niż ta którą przedstawia to doskonale się w niej odnajduje i utożsamia się z nią. Warto dodać że autor w podróż wybiera się autostopem dlatego docieram ta gdzie przeciętny podróżnik nie jest w stanie.