ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Relacje z podróży

Drodzy podróżnicy!

Z radością czytamy i publikujemy nadsyłane przez Was relacje z podróży. Są one nie tylko ciekawą lekturą, ale i wspaniałym zbiorem cennych informacji dla planujących bliższe i dalsze wojaże internautów. Doceniając trud włożony w tworzenie globtroterskich zapisów, chcielibyśmy uhonorować najlepsze relacje, najwyżej ocenione przez Czytelników portalu atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Serdecznie zapraszamy do pisania i przesyłania relacji z podróży na adres serwis@bezdroza.pl, a Czytelników do oddawania na nie głosów.
Wybieraj spośród 783 relacji
 1. Chadzka kozacka – czyli na „zielonej Ukrainie” »

  Stało się 22.lipca 2005 wyruszyliśmy na Ukrainę. Cały czas zastanawiałem się jaki tytuł pasowałby dla relacji z wyprawy. Pomysł podsunął w którymś dniu wyprawy pozdrawiający nas Ukrainiec „sczastliwo kazaki”. Dlaczegóżby nie: Chadzka kozacka – czyli na R(...)
  Średnia ocen: 6.24
  liczba ocen: 1742
 2. Tango, Andy i jaguary czyli Argentyna w 3 tygodnie »

  Nudę ponurego zimowego popołudnia przerwał telefon. Znajomy szef małego biura podróży dzwonił z informacją, że w Alitalia robią świetną promocję na przeloty do Buenos Aires. Jeszcze tego samego dnia opasła świnka-skarbonka „poszła pod młotek”, z dna szafy wyjrzały letnie szmatki, a p(...)
  Średnia ocen: 5.04
  liczba ocen: 513
 3. Chiny »

  JANG BO W KRAJU ŚRODKA Na chodniku przed konsulatem chińskim w Toronto sześć postaci stoi w rzędzie jedna koło drugiej, zwrócone w stronę ulicy. Stoją nieruchomo z rękoma wzniesionymi do góry i skierowanymi lekko do przodu - wydaje się jakby chciały objąć coś co zawisło nad ic(...)
  Średnia ocen: 4.15
  liczba ocen: 156
 4. Kadry z Maroka »

  1. "Kadry z Maroka" 2. Reportaż z wyprawy na wielbłądach na Erg Chigaga 3. Informacje praktyczne I Gdy jechaliśmy w stronę granicy, opadające słońce wydawało się celowo rozleniwiać całą podległą sobie przestrzenią za oknem. Nawet watahy małych chło(...)
  Średnia ocen: 4.06
  liczba ocen: 799
 5. Wyprawa po „niedźwiedzie mięso” »

  Wędrujący przez Alaskę bohaterowie książek Jacka Londona, swoje emocje związane z wyjątkowo dramatycznymi przygodami nazywali „niedźwiedzim mięsem”. Tuwa Ostatniego lata mieliśmy okazję po raz drugi odwiedzić Tuwę - autonomiczną republikę Federacji R(...)
  Średnia ocen: 6.00
  liczba ocen: 513
 6. Na wakacje do Rumunii »

           O wyprawie do Rumunii i Bułgarii myślałem już od bardzo dawna. Tematem tym zainteresował się także mój tata, któremu Chorwacja po prostu się już znudziła (byliśmy tam już aż 7 razy!). Podobnego zdania była mama. Poza tym niezbyt dobrze działał na nią(...)
  Średnia ocen: 6.11
  liczba ocen: 972
 7. Podróż Transsyberyjką »

         Na wschód… tam, gdzie naszych pradziadów siłą zsyłano za to, ze marzyli o wolności, tam, gdzie miliony ludzi tułało się po łagrach, gdzie niedźwiedzie na każdym kroku, a zima mrozi serce okrągły rok…tam właśnie, czyli na daleką Syberię, zawsze chciałam poj(...)
  Średnia ocen: 5.52
  liczba ocen: 462
 8. Cypr – w gaju oliwnym zaklęty »

         Wiele opowiadano mi o gościnnych Cypryjczykach. Uwierzyłam i nie rozczarowałam się. Trafiłam dokładnie w czas Świąt Wielkanocnych. Znajoma Greczynka zaprosiła mnie do swojego ogrodu, by pokazać świąteczne tradycje. Ogród był piękny, zielony i pomarańczowy, pachnący ma(...)
  Średnia ocen: 6.05
  liczba ocen: 220
 9. Szlakami Gór Kackar »

         Charakteryzujące się polodowcową rzeźbą Góry Kackar są częścią pasma Gór Pontyjskich. Brak infrastruktury turystycznej, w tym oznakowanych szlaków w połączeniu ze znacznymi wysokościami i piękną przyrodą przyciąga rządnych wrażeń turystów. Zbudowane z odpornych na wie(...)
  Średnia ocen: 6.33
  liczba ocen: 292
 10. Góra Krzyży »

         Zaskoczeniem było, że niepozorne wzgórze może pomieścić tysiące krzyży różnej wielkości od maleńkich po kilkumetrowe olbrzymy ofiarowane w różnych intencjach. Góra Krzyży - fenomen kulturowy Europy        Rozklekotanym busem(...)
  Średnia ocen: 6.18
  liczba ocen: 228
 11. Polskie akcenty na rumuńskiej Bukowinie »

         Fakt, że polskie „dzień dobry” można usłyszeć w każdym zakątku świata jest oczywisty i nikogo nie dziwi. Jednak, to zwykłe, rodzime pozdrowienie nabiera większego znaczenia jeśli padnie z ust, nie turysty – ziomka, który dziś jest tu a jutro będzie j(...)
  Średnia ocen: 6.41
  liczba ocen: 430
 12. Czar bułgarskiej Musały »

         Bułgaria, Bułgaria. Chodzić tam po górach? Bułgaria, to przecież plaża. Jaki zapaleniec by się tam wybrał? To my. Plan mamy sprytny; wdrapać się na Musałę, najwyższy szczyt Riły i całych Bałkanów. Potem wybrać się nad morze poplażować. I tak się stało. Moim wiekowym j(...)
  Średnia ocen: 5.82
  liczba ocen: 301
 13. Tunezja - dotrzeć do fatamorgany »

         Kiedy po raz pierwszy dotknęłam afrykańskiego powietrza – gorącego, lepkiego powietrza, miałam wrażenie, że to taniec pustynnego piasku i słońca, unoszących się tuż ponad zmęczoną tym tańcem ziemią. Byłam niemal na skraju pustyni, w drodze na południe Tunezji. (...)
  Średnia ocen: 6.75
  liczba ocen: 256
 14. Z wizytą w saskiej Transylwanii… »

  5 maja 2005, czwartek      DRUM BUN! - jak mawiają mieszkańcy Rumunii, życząc sobie szczęśliwej drogi. O 15.35, w Lublinie, rozpoczyna się nasza wyprawa. Najpierw musimy się dostać do Przemyśla, skąd mamy bezpośredni autobus do Suczawy. Bilet stude(...)
  Średnia ocen: 6.17
  liczba ocen: 1720
 15. Moja Ukraina »

  „W każdej podróży jest przynajmniej jeden fragment południa, godziny spokoju, odprężenie, bieg fal” C.Margis UKRAINA 30.04-8.05.05 Umówiłem się dziś z dawną przyjaciółką - Ukrainą. Dawno się nie widzieliśmy, ale mam nadzie(...)
  Średnia ocen: 6.16
  liczba ocen: 906
 16. Mołdawia - bliski, daleki kraj. »

        W poszukiwaniu egzotycznych, nie odkrytych miejsc, spragnieni nowych wrażeń, doświadczeń, przygód podejmujemy niejednokrotnie dalekie podróże. Wertujemy rozpaczliwie atlas w poszukiwaniu skrawka Ziemi, o którym wszyscy zapomnieli, gdzie choć przez moment moglibyś(...)
  Średnia ocen: 6.07
  liczba ocen: 939
 17. W Górach Zachodniorumuńskich. »

  Góry Zachodniorumuńskie już dość długo wabiły, czy to w przewodnikach „Bezdroży” czy też w opowieściach ś.p. Krzyśka Żuczkowskiego lub jego młodszego kompana Piotra Skrzypca. Boże Ciało wraz z nadchodzącym weekendem w roku bieżącym daje sposobność na zorganizowanie krótkiego rekonesansu(...)
  Średnia ocen: 5.98
  liczba ocen: 1364
 18. Costa Brava – niezbyt dzikie wybrzeże »

  Informacje dla odwiedzających Costa Brava w Hiszpanii pochodzą z 2004 roku. Jeśli chcecie zobaczyć Hiszpanię i macie nie za dużo czasu NIE JEDŹCIE na Costa Brava. W tym kraju jest tyle ciekawych miejsc, że szkoda czasu na zabetonowane kurorty. Jeżeli jednak już się tam znajdziecie, t(...)
  Średnia ocen: 6.18
  liczba ocen: 377
 19. Kolej Transsyberyjska »

  Przed użyciem koniecznie zapoznaj się z treścią ulotki Wsiadając do Kolei Transsyberyjskiej w Moskwie, w zasadzie jedynym moim zmartwieniem był strach przed czterema dniami, które miałem przeleżeć, co stało się przyczyną obaw o stan mojej psychiki. Syberia tliła się jeszcze gd(...)
  Średnia ocen: 5.78
  liczba ocen: 439
 20. Włochy południowe zimą »

  Termin: 15 II – 24 II 2005 r. Uczestnicy: Darek Dąbrowski, Andrzej Muszyński Trasa: Rzym – Neapol – Wezuwiusz – Pompeje - Villa san Giovanni – Messyna – Taormina – Catania – Etna – Syrakuzy – Rzym. (...)
  Średnia ocen: 5.89
  liczba ocen: 360
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. 12
 13. 13
 14. 14
 15. 15
 16. 16
 17. 17
 18. 18