APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Sztuka zagrabiona. Tom 2 Madonna znika pod szklanką kawy

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Agora
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
480
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (62,99 zł najniższa cena z 30 dni)

69,99 zł (-10%)
62,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(62,99 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

W drugiej części „Uprowadzenia Madonny“ Włodzimierz Kalicki i Monika Kuhnke opowiadają nie tylko fascynujące losy bezcennych skarbów z polskich kolekcji zagrabionych przez nazistów i Armię Czerwoną. Często to oni sami, obok bezcennych dzieł są bohaterami tych opowieści. Łowcami skarbów, którzy sprawiają, że wracają do nas obrazy mające zniknąć w muzeach na chwałę Tysiącletniej Rzeszy i w kolekcjach nazistowskich dygnitarzy.

Wybrane bestsellery

O autorach książki

dr Monika Kuhnke – historyk sztuki, prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki, od lat 90. zaangażowana w rewindykację do Polski dzieł sztuki i pamiątek historycznych wywiezionych w okresie II wojny światowej; autorka kilkudziesięciu artykułów oraz publikacji dotyczących problematyki strat wojennych. Była zastępca pełnomocnika ministra spraw zagranicznych do spraw restytucji dóbr kultury.

Włodzimierz Kalicki – z wykształcenia cybernetyk, z zawodu reporter związany od pierwszego numeru z Gazetą Wyborczą. Zyskał sławę jako tropiciel dzieł sztuki zagrabionych przez nazistów oraz publikowanych w Dużym Formacie felietonów z cyklu Zdarzyło się dzisiaj. Autor książek W domu smoka (1998), Powrót do Sulejówka (2002), Ostatni jeniec wielkiej wojny (2002), Zdarzyło się (2014).

Agora - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności