ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Fałszerz. Historia największego polskiego oszusta

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Magda Omilianowicz
Wydawnictwo:
Agora
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
328
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (35,99 zł najniższa cena z 30 dni)

39,99 zł (-10%)
35,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(35,99 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Nikt nie był w stanie go przekupić, bo pieniądze robił sobie sam. Król fałszerzy, więzienna arystokracja. Najlepszy z najlepszych. Potrafi podrobić wszystko. Nawet amerykański Secret Service podziwiał jego dolary. Inteligentny, oczytany i dowcipny, zdolny malarz, zarażający pogodą ducha.

Po raz pierwszy zdecydował się opowiedzieć całą swoją historię i ...podobno jej nie sfałszował. Setki godzin nagrań, rozmowy w więzieniu i na wolności. Zaufanie.

To jego historia, jego prawda, jego ballada.

Zdzisław Nęcka, genialny polski fałszerz, nazywany "Królem Fałszerzy" i "Matejką z Monte". Wielokrotny recydywista, który przesiedział w więzieniach w całej Polsce ponad czterdzieści lat. Podrabiał banknoty, przeróżne dokumenty, biżuterię. Podobno jest w stanie podrobić wszystko, a fałszywki, które wyszły spod jego ręki były nie do odróżnienia dla fachowców. Podczas długich wyroków malował freski w więziennych kaplicach. Robił kopie obrazu Moneta "Plaża w Pourville" dla stacji telewizyjnej i dwukrotnie namalował kopie "Bitwę pod Grunwaldem". Na wolności przyjaźnił się z artystami i gangsterami, żyjąc na styku półświatka i bohemy. Człowiek o wielkim talencie, który kiepsko wykorzystał.

W fascynującej reporterskiej biografii Magda Omilianowicz prześwietla życie Zdzisława N. na wylot, tropiąc fałszerskie sztuczki, przekręty, oszustwa, związki, wychowywanie córki między jedną odsiadką a drugą. Próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego tak pokierował swoim losem, że ponad połowę życia spędził za kratami. Kim jest? Współczesnym alchemikiem czy pospolitym przestępcą?

Wybrane bestsellery

O autorze książki

MAGDA OMILIANOWICZ- dziennikarka, autorka setek artykułów i piętnastu książek reporterskich i podróżniczych. W tym bestsellerowej książki Bestia. Studium zła, Fajbus 997 przypadków z życia, Mistrzynie kamuflażu Jak piją Polki. Jej artykuły ukazywały się m.in.: w prasie polskiej, nowojorskim Kurierze Plus i holenderskim Reve. Wydała w Polsce książkę francuskiego pisarza, podróżnika i awanturnika Cizii Zyke - Tuan i zrealizowała kilka telewizyjnych reportaży. W 2017 roku została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie kultury.

Agora - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności