ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dziewczyna w czarnej sukience Historia zbrodni miłoszyckiej

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Ewa Wilczyńska
Dziewczyna w czarnej sukience Historia zbrodni miłoszyckiej Ewa Wilczyńska - okładka książki

Dziewczyna w czarnej sukience Historia zbrodni miłoszyckiej Ewa Wilczyńska - okładka książki

Dziewczyna w czarnej sukience Historia zbrodni miłoszyckiej Ewa Wilczyńska - okładka audiobooka MP3

Dziewczyna w czarnej sukience Historia zbrodni miłoszyckiej Ewa Wilczyńska - okładka audiobooks CD

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Wydawnictwo:
Agora
Wydawnictwo:
Agora
Ocena:
6.0/6  Opinie: 1
Stron:
416
Czas nagrania:
11 godz. 9 min.
Czyta:
Anna Ryźlak
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

eBook (35,99 zł najniższa cena z 30 dni)

39,99 zł (-25%)
29,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(35,99 zł najniższa cena z 30 dni)

Audiobook mp3

44,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Historia zbrodni miłoszyckiej, za którą niesłusznie skazano Tomasza Komendę.

Małgosia ma 15 lat, długie, brązowe włosy odgarnięte za uszy i grzywką opadającą na czoło. Uśmiecha się nieśmiało ze zdjęcia zrobionego tuż przed wyjściem na sylwestrową dyskotekę. Nigdy z niej nie wróci. W Nowy Rok zostanie znalezione jej okrutnie zmasakrowane ciało.

To miała być prosta sprawa. Niewielka społeczność, zamknięty krąg podejrzanych. A jednak nie udało się ustalić, kto zgwałcił i zabił Małgosię. Aż w końcu pojawił się podejrzany. Nazywał się Tomasz Komenda. Został skazany, ale po 20 latach uwolniono go i uniewinniono.

Tylko że "sprawa Komendy" to tylko jeden z wątków "sprawy miłoszyckiej" - wcale nie najważniejszy i najbardziej bulwersujący. Ewa Wilczyńska, która opisuje od lat kulisy tego śledztwa, napisała książkę totalną, w której opowiada w jaki sposób jedna zbrodnia zniszczyła życie bardzo wielu osób. Ale też o tym, jak kosztowne jest pragnienie sprawiedliwości, kiedy zmienia się w pragnienie zemsty i jak trudno jest wrócić do życia nawet jeśli odzyskuje się wolność.

Jak Truman Capote w legendarnej powieści "Z zimną krwią" reporterka nie tylko precyzyjnie i wciągająco rekonstruuje samą zbrodnię, ujawnia błędy, które nie pozwoliły śledczym trafić na trop sprawców chociaż były na wyciągnięcie ręki i naciski polityków, które sprowadziły śledztwo na manowce. Opowiada też historię zamordowanej Małgosi i jej konsekwencji z wielu punktów widzenia. Rodziców ofiary, Tomasza Komendy i jego najbliższych, skazanych sprawców zbrodni, śledczych, którzy doprowadzili do ich wykrycia. Stworzyła fascynującą reporterską powieść, która jednocześnie pozwala rozumieć i współczuć.

"Dziewczyna w czarnej sukience" jest owocem wieloletnich rozmów autorki ze wszystkimi głównymi postaciami "sprawy miłoszyckiej". Jednak ani przez chwilę nie zapomina ona o tym, że tak naprawdę w tej sprawie najważniejsza jest Małgosia, dziewczyna, która powinna żyć.

Wybrane bestsellery

Agora - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności