ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia Jarosław Sidorowicz, Paweł Figurski - okładka książki

Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia Jarosław Sidorowicz, Paweł Figurski - okładka książki

Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia Jarosław Sidorowicz, Paweł Figurski - okładka audiobooka MP3

Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia Jarosław Sidorowicz, Paweł Figurski - okładka audiobooks CD

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Wydawnictwo:
Agora
Wydawnictwo:
Agora
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Czas nagrania:
5 godz. 48 min.
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

eBook

39,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Audiobook mp3

39,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Mamy w Polsce takiego niezwykłego człowieka. Nazywa się Daniel Obajtek. Zanim został szefem jednego i drugiego koncernu, był wójtem gminy Pcim. Otóż on w tej gminie dokonywał cudów.

cytat z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego

To rzeczywiście cud, że technik weterynarii, który był dwukrotnie wyrzucany ze szkoły - i przywracany przez właściwy urząd, po zdobyciu średniego wykształcenia tak szybko zrobił karierę w Elektroplaście.

To cud, że posądzany o działania na szkodę rodzinnej firmy i przyjęcie łapówki, czego jednak sądowi nie było dane rozstrzygnąć, objął stanowisko urzędnika państwowego.

To cud, że człowiek, który otarł się o kontakty z grupą przestępczą, jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi partii rządzącej. Ale takich cudów jest więcej. W odróżnieniu od legend, które budują wizerunek Daniela Obajtka, wieloletnie śledztwo Figurskiego i Sidorowicza odsłania same fakty. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" i Wirtualnej Polski, autorzy cyklu "Afera Daniela Obajtka", zdobywcy nagrody Grand Press za najlepszy dziennikarski materiał śledczy w roku 2021 - ujawnienie taśm prezesa Obajtka, pokazują prawdę o powiązaniach, spektakularnych awansach, majątkach i układach skromnego wójta, który dokonywał "niesłychanych rzeczy".

Daniel Obajtek ma niesamowite szczęście. Jak długo może się go trzymać?

Wybrane bestsellery

O autorach książki

Jarosław Sidorowicz - dziennikarz Gazety Wyborczej, od lat zajmuje się tematyką śledczą. Laureat nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze (2021, wspólnie z Pawłem Figurskim za cykl artykułów o karierze Daniela Obajtka), Nagrody im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby (2022, za ten sam cykl) oraz Nagrody Dziennikarzy Małopolski (2011 i 2012).

Paweł Figurski - dziennikarz Wirtualnej Polski, wcześniej związany z Gazetą Wyborczą w Krakowie. Laureat nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze (2021) oraz Nagrody im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby (2022). Otrzymał również Nagrodę Dziennikarzy Małopolski (2018), a także nominację do nagród: Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego (2021) i Festiwalu Wrażliwego (2023). fot. Jakub Włodek, Agencja Wyborcza.pl

Agora - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności