APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Strefa niepamięci

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Piotr Pytlakowski
Wydawnictwo:
Agora
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
400
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (35,99 zł najniższa cena z 30 dni)

39,99 zł (-10%)
35,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(35,99 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

W lutym 2021 roku jeden z najwybitniejszych polskich reporterów, Piotr Pytlakowski wyrusza na wyprawę po wschodnim Mazowszu i Podlasiu, miastach i miasteczkach "szkalu śmierci", gdzie w 1941 roku doszło do rzezi mieszkańców, tych żydowskich przez tych polskich. Gnali swoich sąsiadów uliczkami, gwałcili kobiety, zdzierali suknie, swetry i buty, aby nic się nie zmarnowało.

Bo zbrodni towarzyszył rabunek. Sprawcy wyrywali sobie z rąk co cenniejsze dobra. Przykrywali się pierzynami jeszcze ciepłymi po poprzednich właścicielach, wzuwali zdobyczne obuwie, stroili się w futra. Żydowskie połowy miasteczek, place, domy, sklepy i warsztaty nagle straciły właścicieli. Opuszczone posesje, przeważnie w centrach, przy głównych rynkach, atrakcyjnie zlokalizowane, szybko przejęli Polacy.

Jak dzisiaj wygląda życie w miejscach mordu i grabieży. Jak cudze stało się nasze? Jak działają mechanizmy pamięci, które pozwoliły wyprzeć w niepamięć żydowską przeszłość?

Piotr Pytlakowski w swojej reporterskiej podróży nie szuka i nie udziela łatwych ani pocieszających odpowiedzi. Za to przywraca zbiorowej pamięci historie, które nigdy nie powinny zostać zapomniane.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Piotr Pytlakowski - autor i współautor ponad dwudziestu książek (m.in. Republika MSW, Czekając na kata, Szkoła Szpiegów, Wspomnienia konduktora wagonów sypialnych, Ich matki, nasi ojcowie), wielu reportaży telewizyjnych, scenarzysta (serial dokumentalny Alfabet mafii, serial fabularny Odwróceni). Laureat wielu nagród dziennikarskich, w tym nagrody Polski Pulitzer za 1999 rok w kategorii dziennikarstwo śledcze. Od 1997 roku dziennikarz tygodnika Polityka.

Agora - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności