ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dlaczego. Riwiera chorwacka (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki/ebooka Dlaczego. Riwiera chorwacka

Okładka książki Dlaczego. Riwiera chorwacka

Okładka książki Dlaczego. Riwiera chorwacka

Okładka książki Dlaczego. Riwiera chorwacka

Wydawnictwo:
Bezdroża
Ocena:
Stron:
304
Druk:
oprawa miękka

Lubisz aktywnie spędzać wakacje, ale nie jesteś typem globtrotera? Planujesz urlop z biurem podróży i zastanawiasz się, dokąd pojechać? Chcesz urozmaicić zorganizowany wypoczynek za granicą indywidualnymi wypadami, poznawaniem miejscowej kultury, historii i sztuki?

W takim razie koniecznie zabierz ze sobą przewodnik DlaczeGO!

Kierunek: plaże i wyspy Chorwacji

  • Pomysły na ciekawe jednodniowe wycieczki
  • Najważniejsze informacje o kulturze kraju
  • Wiedza przydatna w drodze
  • Specyfika nadmorskich regionów
  • Rozrywka, kulinaria, zakupy
  • Propozycje dla amatorów nocnego życia i dla rodzin z dziećmi

DlaczeGO Riwiera Chorwacka?

Chorwacja nie bez przyczyny należy do ulubionych kierunków wakacyjnych Europejczyków. Ten niewielki bałkański kraj oferuje odwiedzającym wszystko, czego może oczekiwać turysta spragniony kontaktu z przyrodą ? od usianego wyspami malowniczego wybrzeża, poprzez dzikie parki narodowe, aż po wysokie góry typu alpejskiego. Miłośnicy historii znajdą tu cenne starożytne budowle, niesamowite średniowieczne miasta, zabytki renesansowe i barokowe, a także warte zwiedzenia sanktuaria. Fani dobrego jedzenia również nie poczują się zawiedzeni. Liczne otwarte na morze restauracyjki proponują swoim gościom świeże owoce morza, dojrzewające w chorwackim słońcu warzywa i owoce, wyśmienite desery i doskonałe wina. A wszystko to w atmosferze śródziemnomorskiego luzu, którego my, ludzie Północy, tak bardzo jesteśmy spragnieni.

O autorze

Zuzanna Brusić - urodziła się w Krakowie, z czego jest bardzo dumna, a wychowała w Chorwacji (Rijece), co uważa za swoje wielkie szczęście. Mimo że na stałe mieszka w Polsce, dużo czasu spędza w swojej drugiej ojczyźnie, która jest jej największą fascynacją. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński z tytułem magistra Ochrony Środowiska. Miała okazję zakosztować życia naukowca podczas stypendium (związanego dziedziną chemii) we Włoszech, ale zwyciężyła w niej dusza podróżnika i miłośnika ludzi. Pasjonuje się również przyrodą i nurkowaniem, a ostatnio historią starożytną. Zwiedzając inne kraje Europy, zawsze odnajdywała zakątki podobne do tych w Chorwacji, w której dodatkowo atmosfera wypoczynku i beztroski pomaga docenić jej piękno. Obecnie pracuje jako pilot wycieczek zagranicznych, specjalizując się głównie w wyprawach do Chorwacji, jest też tłumaczem z języka chorwackiego (m.in. przetłumaczyła książkę Ivany Ostoić Nurkowanie w Chorwacji).

Zamknij

Wybierz metodę płatności