ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dolomity Brenta i grupa Adamello-Presanella. 30 tras hikingowych

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Trekking & Hiking
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Trekking & Hiking
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
232
Druk:
oprawa miękka
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

Książka (47,40 zł najniższa cena z 30 dni)

79,00 zł (-35%)
51,35 zł

(2za1 » dobierz książkę GRATIS)

DODAJ DO Wysyłamy w 24h

(47,40 zł najniższa cena z 30 dni)

eBook (39,50 zł najniższa cena z 30 dni)

79,00 zł (-40%)
47,40 zł

(2za1 » dobierz ebook GRATIS)

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(39,50 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Powiadom o dostępności audiobooka »

Przyjazd do Madonny di Campiglio jest jak podróż w czasie — tak wiele historii kryją zarówno ścieżki tej perły Dolomitów, jak i otaczające ją góry. Pośród wszystkich grup górskich w Dolomitach grupa Brenta wyróż-nia się różnorodnością krajobrazów i widoków, a także bogactwem tras trekkingowych i dróg wspinaczkowych, które być może nie mają sobie równych. Od wędrówek przepięknymi dolinami w otoczeniu potężnych skalnych ścian po śmiałe trasy biegnące powyżej 3000 m n.p.m. półkami przecinającymi pionowe ściany.

Tysiące szczytów i turni, nad którymi górują takie olbrzymy jak Cima Brenta, Cima Tosa, Crozzòn di Brenta, Torre di Brenta, Pietra Grande oraz wspaniała, niebywale strzelista turnia Campanile Basso. I jakby tyle piękna nie wystarczało, aby uczynić dolinę Valle di Campiglio atrakcyjną, tej wschodniej, typowo dolomickiej części towarzyszy zachodnia część o charakterystyce tak alpejskiej, jakbyśmy znaleźli się w dolinie Val d’Aosta. Tu, w Grupie Presanella i Adamello, królują wysokie szczyty z rozsianymi u ich podnóży pełnymi uroku jeziorami polodowcowymi — kraina łąk, skał i wody, która oczy syci kolorami, a duszę napełnia spokojem. To właśnie do tych dwóch światów trafiają turyści przemierzający ścieżki Dolomitów Brenta; mogąc każdego dnia podróżować przez dwie odmienne krainy, tak jakby przeżywali różne wakacje w ramach jednego wyjazdu. Wędrowcom, którzy zechcą ruszyć na wędrówkę tymi gościnnymi ścieżkami wśród zadziwiających natu-ralnych scenerii, życzę, aby znaleźli spokój, harmonię i pogodę ducha, które towarzyszyły mi podczas moich samotnych wypraw wokół Madonny di Campiglio. Roberto Ciri.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Roberto Ciri  - urodzony w 1968 roku w Foligno, mieszka w prowincji Brescia. Zdobywca setek alpejskich szczytów, od masywu Mont Blanc po Dolomity Friulskie. Od 2005 roku zarządza stroną internetową vienormali.it, poświęconą klasycznym drogom na szczyty Alp, a od 2012 roku stroną internetową 3000dolomiti.it, poświęconą szczytom Dolomitów o wysokości ponad 3000 m. W 2007 roku opublikował w Nordpress Edizioni swój pierwszy przewodnik Vie Normali delle Dolomiti — Marmolada su 102 cime nel gruppo della Marmolada, a pięć lat później pierwsze książki w wydawnictwie Idea Montagna Editoria e Alpinismo: 3000 delle Dolomiti (ten przewodnik ukaże się latem 2023 roku w wydawnictwie Bezdroża), 111 Cime attorno a Cortina oraz kilka przewodników z serii Vie Normalii Sentiero Italia CAI. Od 2014 roku jest członkiem naukowym GISM (Grupy Włoskich Pisarzy Górskich). Jako licencjonowany przewodnik wysokogórski, oprócz przygotowywania, a także prowadzenia wycieczek i zajęć przyrodniczych dla dorosłych i dzieci, zajmuje się astrofotografią i upowszechnianiem astronomii.

Zobacz pozostałe książki z serii Trekking & Hiking

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności