ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Zwierzęta, ludzie, bogowie

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Zwierzęta, ludzie, bogowie Ferdynand Ossendowski - okładka książki

Zwierzęta, ludzie, bogowie Ferdynand Ossendowski - okładka książki

Zwierzęta, ludzie, bogowie Ferdynand Ossendowski - okładka audiobooka MP3

Zwierzęta, ludzie, bogowie Ferdynand Ossendowski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Wolne Lektury
Ocena:
5.0/6  Opinie: 1
Stron:
130
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

eBook

3,49 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Ferdynand Ossendowski Zwierzęta, ludzie, bogowie ISBN 978-83-288-2614-4 Część pierwsza. Męczeńska włóczęga I. Przyczyny mojej podróży Przed nawałnicą bolszewicką musiałem uchodzić z Petersburga na Syberię jeszcze w roku 1918. Do października roku 1919 przebywałem na Syberii, gdzie rządy bolszewickie zastąpiły rząd adm. Kołczaka, zgubionego przez wpływy monarchistów i przez nieudolnych ministrów. Po katastrofie syberyjskiej, gdy Kołczak został stracony w Irkuck...

Ferdynand Ossendowski

Ur.
28 maja 1876 w Lucynie (Inflanty polskie)
Zm.
3 stycznia 1945 w Grodzisku Mazowieckim
Najważniejsze dzieła:
W ludzkim pyle (1911), Zwierzęta, ludzie, bogowie (1924), Lenin (1930)

Powieściopisarz, naukowiec, autor wspomnień, działacz polityczny i podróżnik, nazywany "polskim Lawrencem" przez analogię do T.E. Lawrence'a. Po wojnie jego książki objęte były zapisem cenzorskim z uwagi na antykomunistyczne poglądy autora i jego przedwojenną działalność polityczną (m. in. przemycenie na Zachód listów potwierdzających finansowanie Lenina przez rząd niemiecki).

W okresie Rewolucji Październikowej Ossendowski współpracował z "białym" admirałem Aleksandrem Kołczakiem. Po jego klęsce uciekł z ZSRR przez Mongolię. Książka Zwierzęta, ludzie, bogowie opowiada właśnie o tej podróży.

Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.

Wybrane bestsellery

Wolne Lektury - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności