APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wrażenia z Anglii

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wrażenia z Anglii Wacław Sieroszewski - okładka książki

Wrażenia z Anglii Wacław Sieroszewski - okładka książki

Wrażenia z Anglii Wacław Sieroszewski - okładka audiobooka MP3

Wrażenia z Anglii Wacław Sieroszewski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Wolne Lektury
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
21
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

eBook

3,49 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Wacław Sieroszewski Wrażenia z Anglii ISBN 978-83-288-6769-7 Anglia. Pen Club Pen Club jest organizacją literatów całego świata. Pen znaczy po angielsku pióro, lecz nazwa Klub Pióra powstała jedynie dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, że składają się na nią inicjały trzech rodzajów twórczości: poets, essayists, novelists, wchodzących w zakres organizacji. We wszystkich prawie państwach europejskich, za wyjątkiem Rosji Sowieckiej, utworzyły się kluby pod tą ...

Wacław Sieroszewski

Ur.
24 sierpnia 1858 w Wólka Kozłowska
Zm.
20 kwietnia 1945 w Piaseczno
Najważniejsze dzieła:
Na kresach lasów, Dwanaście lat w kraju Jakutów, Na daleki Wschód, Droga do wolności

Polski pisarz, działacz polityczny i niepodległościowy, zesłaniec, podróżnik i etnograf, autor książek obrazujących kultury Syberii i Dalekiego Wschodu.
W młodości związany z ruchem socjalistycznym, zakładał robotnicze kółka oporu. W roku 1878 został aresztowany i osadzony w Cytadeli warszawskiej. W 1879 roku za udział w buncie więźniów zesłano go na Syberię, gdzie ożenił się z Jakutką i rozpoczął pracę literacką. Tworzył nowele, publikowane w warszawskim ,,Głosie, i spisywał relacje etnograficzne, które stały się podstawą dla monografii Dwanaście lat w kraju Jakutów. Po zakończeniu zesłania, w roku 1892, osiadł w Irkucku, a dwa lata później przeniósł się do Petersburga. Od roku 1898 mieszkał w Warszawie. Dzięki poparciu rosyjskiego cesarskiego Towarzystwa Geograficznego odbył w latach 1903--1904 podróż naukową do Japonii i Chin, która zaowocowała książką Na Daleki Wschód.
Po powrocie do kraju uczestniczył w rewolucji roku 1905, był więziony w X Pawilonie Cytadeli. Od roku 1910 mieszkał w Paryżu, po wybuchu pierwszej wojny światowej wstąpił do Legionów Polskich. W roku 1918 został ministrem informacji i propagandy w lubelskim rządzie Ignacego Daszyńskiego. W latach 19271930 pełnił funkcję prezesa Związku Zawodowego Literatów Polskich, był pierwszym prezesem powstałej w roku 1933 Polskiej Akademii Literatury.

Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.

Wybrane bestsellery

Wacław Sieroszewski - pozostałe książki

Wolne Lektury - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności