APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina. Książka z autografem

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Judyta Sierakowska
Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina. Książka z autografem Judyta Sierakowska - okładka książki

Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina. Książka z autografem Judyta Sierakowska - okładka książki

Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina. Książka z autografem Judyta Sierakowska - okładka audiobooka MP3

Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina. Książka z autografem Judyta Sierakowska - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Książki podróżnicze Bezdroży
Ocena:
4.2/6  Opinie: 17
Stron:
248
Druk:
oprawa miękka

Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina to książka o Gagauzji, najbiedniejszym zakątku najbiedniejszego kraju w Europie. O absurdalnej krainie, o biedzie, o Polakach tam, o wyborach prezydenta. Taki postsowiecki grajdoł. Jest i historia Gagauzów, są ciekawostki, zwyczaje, przejazdy marszrutkami, opowieści łapówkarskie. Jest też o Naddniestrzu – niewielka Republika Mołdawii to kraj nie tylko podzielony etnicznie, ale i mieszczący w sobie dwa odrębne „państwa” — Naddniestrze i Gagauzję, każde z własnym rządem.

Jedna czwarta mieszkańców Mołdawii przebywa za granicą, zarabiając na rodzinę w kraju. To miejsce, gdzie duża część ludności nie zna języka kraju w którym żyje, a dzieci uczą się w szkole po rosyjsku. Kraina pełna niedorzeczności.

Przede wszystkim jednak to książka o chlaniu wina (bo to już nie picie!).Tam każdy to robi, w koncu dziesiątą część kraju zajmują winnice, a w październiku obchodzi się Narodowe Święto Wina.


Patroni medialni:

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Judyta Sierakowska - z wykształcenia socjolog, zawodowo dziennikarz. Lubi gotować, jeść, pić i jeździć kamperem. Pracowała i pisała m.in. dla "Przekroju", "Rzeczpospolitej", "Życia Warszawy" i "Focusa". Teraz pracuje niezależnie, głównie pisząc do tygodników.

Za reportaż Władcy "jamników" ("Puls Biznesu Weekend") opowiadający historie twórców autobusowej potęgi "Solaris", została nominowana do nagrody Grand Press 2012; autorka reportażu Irena zamieszczonego w książce "Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów, 12 ważnych odpowiedzi. Pracuje nad książką o branży disco polo. Pochodzi z Lubelszczyzny, mieszka w Warszawie. Pisze w domu. Pracoholik i samotnik.

Zobacz pozostałe książki z serii Książki podróżnicze Bezdroży

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności