ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Gdzie krokodyl zjada Słońce

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Peter Godwin
Gdzie krokodyl zjada Słońce Peter Godwin - okładka książki

Gdzie krokodyl zjada Słońce Peter Godwin - okładka książki

Gdzie krokodyl zjada Słońce Peter Godwin - okładka audiobooka MP3

Gdzie krokodyl zjada Słońce Peter Godwin - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
WAB
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
432
Druk:
oprawa miękka
Peter Godwin pędzi życie nomady, dziennikarza specjalisty od spraw Afryki, który podąża od zlecenia do zlecenia, z jednego kontynentu na drugi. Od czasu do czasu odzywa się do mieszkających w Zimbabwe rodziców, by upewnić się, że wszystko w porządku. Pewnego dnia okazuje się, że nic nie jest w porządku: ojciec jest umierający.
Tak zaczyna się najniezwyklejsza, najdalsza i najboleśniejsza z podróży Petera Godwina. Jego osobista historia splecie się nie tylko z dramatycznym upadkiem Zimbabwe, ale zupełnie niespodziewanie zatoczy wielkie koło, by powrócić do przedwojennej Polski. Tam bowiem urodził się Kazimierz Goldfarb, którego cała rodzina zginęła w Treblince którego Peter Godwin znał przez całe życie jako swojego ojca, Georgea. Na początku XXI wieku zostaje on wraz z żoną po raz drugi wygnany ze swojej przybranej ojczyzny, tym razem ze względu na kolor skóry i obłąkańcze wizje prezydenta Roberta Mugabe. Peter Godwin nie może się temu przeciwstawić. Ale pozostawia wstrząsające świadectwo wierności, przywiązania oraz tragicznych losów ludzi i narodów.

Najlepszą częścią książki jest intymny i czuły portret niezwykłego małżeństwa dwojga starych ludzi, żyjących w kraju, którego już nie rozumieją, będących rasową mniejszością, z każdym tygodniem mniej liczną; samotnych staruszków, zagubionych w panującym wokół zamęcie.
The Guardian

Godwin tworzy niezapomniany obraz życia w rozdartym wojną kraju. Historia jego rodziców, którzy po II wojnie światowej przenieśli się z Anglii do Rodezji, jest jednocześnie historią ostatnich trzydziestu lat istnienia tego państwa.
The New York Times

To autobiografia, opowieść o rodzinnej tajemnicy i historii. Ale przede wszystkim to książka o Zimbabwe; o tym, jak wspaniały był ten kraj i jak straszny spotkał go los.
The Times

Wybrane bestsellery

WAB - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności