ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Justyna Suchecka
Wydawnictwo:
WAB
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
320
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (33,99 zł najniższa cena z 30 dni)

39,99 zł (-15%)
33,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(33,99 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Pokolenie Z, czyli pokolenie zmiany!

Do pokolenia Z zaliczamy osoby urodzone między rokiem 1995 a 2012, uczące się w liceach, rozpoczynające właśnie dorosłe życie i od niedawna funkcjonujące na rynku pracy.

Co zmienią? Kim są? W co i komu wierzą? Czego się boją i jakiej chcą przyszłości? Czy w ogóle chcą o tę przyszłość walczyć, a jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy faktycznie nie chcą pracować, a jeśli tak, to dlaczego?

Pierwsza tak kompleksowa, empatyczna i merytoryczna książka opowiadająca o młodych i ich świecie.

Justyna Suchecka, dziennikarka, która od lat zajmuje się edukacją i wyzwaniami, przed którymi stają młodzi dorośli, zanurzyła się w badaniach i przepytała dziesiątki "zetek", by dowiedzieć się, czego chcą ci młodzi, na których tak utyskujemy, a z drugiej strony tak bardzo liczymy, że to oni naprawią nasz świat. Czy faktycznie są najbardziej leniwym pokoleniem, skupionym tylko na sobie i zanurzonym w smartfonach? Czy może to my przestaliśmy rozumieć zmieniający się świat i młodych, którym go zostawiamy. I przede wszystkim: czy zostawiamy im świat, który sami chcielibyśmy dostać w spadku?

Na nasze pokolenie wywiera się presję, żebyśmy wszyscy chcieli być superbohaterami i superbohaterkami. Mówi się nam od najmłodszych lat: "możecie być, kim chcecie". Ale to przecież nieprawda.

Możesz się bardzo starać, robić wszystko jak należy, a rzeczy i tak mogą się nie udać. Znam mnóstwo osób w moim wieku, które robią wielkie rzeczy. I z jednej strony, gdy się na nie patrzy, one inspirują, ale z drugiej bardzo przytłaczają. Wróciłam do Tczewa i widzę, jak wielu moich znajomych jest nieszczęśliwych, zwyczajnie biednych, zmęczonych. Nie wiedzą, co ze sobą zrobić. I gdy ja im opowiadam o kolejnym świetnym projekcie, stażu, konkursie, kolejnej szansie, o klimacie, zdrowiu psychicznym, dobroczynności... to po prostu wiem, że mają ochotę mi powiedzieć: "Julka, weź przestań...".

I ja ich rozumiem.

fragment

Wybrane bestsellery

WAB - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności