APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Trzy Sztuki w Antarktyce. Pierwsza artystyczna wyprawa polskich twórców do Antarktyki

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Książki podróżnicze Bezdroży
Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Książki podróżnicze Bezdroży
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
312
Druk:
oprawa miękka
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

Książka (13,90 zł najniższa cena z 30 dni)

44,90 zł (-69%)
13,90 zł

DODAJ DO Wysyłamy w 24h

(13,90 zł najniższa cena z 30 dni)

eBook

44,90 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Przenieś na półkę

Do przechowalni

900 dni przygotowań, 30 000 kilometrów, 3 sztuki, 3 cele artystyczne, 7 śmiałków

Sztuka jest jak dzika przyroda: nieprzewidywalna, nie zna granic i stanowi nieskończone źródło inspiracji

 

12 lutego 2017 roku rozpoczął się pierwszy w historii artystyczny rejs polskich twórców do Antarktyki - Trzy Sztuki w Antarktyce. To bezprecedensowe przedsięwzięcie w polskiej kulturze, sztuce i świecie mediów było na bieżąco transmitowane na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Uczestnicy, między innymi muzyk Adam Nowak, dziennikarz Paweł Drozd oraz fotograf i pomysłodawca wyprawy Bartosz Stróżyński, postawili przed sobą kilka bardzo ambitnych celów artystycznych. Filarami projektu były film, muzyka i fotografia. W trakcie wyprawy zrealizowano pierwszy w historii koncert polskiego artysty w Antarktyce, powstał film dokumentalny oraz wystawa fotografii, które autor prezentuje także w tej książce.

Publikacja stanowi nie tylko syntezę działań artystycznych, ale także przedstawia kulisy przedsięwzięcia od momentu powstania idei przez kilkuletni bagaż doświadczeń autora prowadzących do spełniania artystyczno-podróżniczego marzenia. Zanim myśl o wyprawie przerodziła się w projekt, a projekt w ekscytującą przygodę i misję artystyczną, musiało upłynąć sporo wody i kilka lat przygotowań, zbierania ekipy, poszukiwania sprzętu i sponsorów. Książka to także, a może przede wszystkim, historia uczestniczących w wyprawie ludzi, ich osobiste doświadczenia, wzloty i upadki, sukcesy i porażki. Autor dzieli się z czytelnikami wspomnieniami, słowami i obrazami. Nawet uczestnicy rejsu mogą być zaskoczeni niektórymi fragmentami tej książki!

Wyprawa Trzy Sztuki w Antarktyce miała wpłynąć na ludzi niecodziennymi, trochę ekstrawaganckimi działaniami artystycznymi i przy ich okazji skierować uwagę odbiorców na Antarktykę, zostawić w nich jej ślad i energię tego miejsca. Jeśli choć najdrobniejsze ziarenko, cokolwiek, co jest związane z Antarktyką, zostało zasiane w ludzkich duszach, to najważniejszy cel wyprawy został osiągnięty.

 

W wyprawie brali udział:

Adam Nowak - lider, wokalista i kompozytor piosenek zespołu Raz Dwa Trzy

Bartosz Stróżyński - fotografik, operator kamery

Olaf Lubaszenko - aktor, reżyser i pokładowy mędrzec

Paweł Drozd - dziennikarz Programu III Polskiego Radia, specjalizujący się w tematyce międzynarodowej i podróżniczej

Rafał Kolikow - scenarzysta i współreżyser filmu

Artur Homan - operator filmowy

Ksawery Zylber – operator filmowy

Jacek Hawrylczak - szef techniczny wyprawy 

 

Patron medialny:

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Bartosz Stróżyński - pochodzi z Wołowa, na stałe osiadł w Poznaniu. Z wykształcenia finansista, z powołania fotograf i filmowiec podwodny, kompozytor, autor tekstów, producent projektów multimedialnych. Autor książki AntArktyka. Podwodne zauroczenie wydanej przez National Geographic w 2014 roku. Pomysłodawca i producent przedsięwzięcia Trzy Sztuki w Antarktyce.

Nagradzany w wielu prestiżowych konkursach fotograficznych, między innymi w International Photography Awards, Por el Planeta Competition, GDT European Wildlife Photographer of the Year oraz Wielkim Konkursie Fotograficznym „National Geographic”. Uczestnik licznych wypraw fotograficznych, między innymi Elysium – Shackleton’s Antarctic Visual Epic.

Zafascynowany Arktyką i Antarktyką. Specjalizuje się w fotografii zimowej, fotografii wodnych ssaków, fotografii podwodnej gadów i fotografii podwodnej rzek. Autor artykułów o nurkowaniu i fotografii podwodnej publikowanych w kraju i za granicą. Jego prace pojawiają się w wielu prestiżowych magazynach, między innymi w „National Geographic”, miesięczniku fotograficznym „Foto”, „Scuba Diver Through the Lens”, „Scuba Diving Magazine”, „X-Ray Mag”, „Sport Diver”.

www.fimufo.com

Zobacz pozostałe książki z serii Książki podróżnicze Bezdroży

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności