ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Sighişoara

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Jolanta Pol
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
62
     PDF

eBook

16,80 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Prezent last minute w bezdroza.pl

Sighişoara (niem. Schäßburg) bywa nazywana „perłą Siedmiogrodu”. W 1999 r. została wpisana na listę UNESCO. Jest jedną z największych zachowanych i zamieszkanych średniowiecznych twierdz w Europie. Zachowało się 9 wież, 2 bastiony i część murów obronnych. Najokazalsza jest wieża Zegarowa (Turnul cu Ceas, Turnul Orelor), z główną bramą do miasta. Pozostałe zachowane wieże to: Krawców (Turnul Croitorilor), z drugą bramą do miasta, Szewców (Turnul Cizmarilor), Kowali (Turnul Fierarilor), Konwisarzy (Cositorarilor), Garbarzy (Turnul Tăbăcarilor), Powroźników (Turnul Frânghierilor), Rzeźników (Turnul Măcelarilor) i Kuśnierzy (Turnul Cojocarilor). Oprócz fortyfikacji klimat miasta tworzą stare saskie domy, zbudowane z kamienia lub cegły, należące niegdyś głównie do rzemieślników, ale też innych bogatych osób, m.in. przy placach Cetății i Muzeului – dom Draculi, dom Wenecki (Casa Venetiana), Dom pod Jeleniami (Casa cu Cerb), Dom na Skale (Casa de pe Stâncă). Do najważniejszych zabytków należą: kościół klasztorny dominikanów (Biserica Mănăstirii) i kościół ewangelicki (Baserica din Deal), zbudowany na wzgórzu, na które prowadzą zadaszone schody (Scara Şcolarilor). Z końca XIX w. pochodzi ratusz i katedra rzymskokatolicka, z początku XX w. – katedra prawosławna. W dolnym mieście zachowała się zabudowa z XVIII, XIX i początku XX w.

Włodarze dbają o turystów, jest tu dużo festiwali i imprez kulturalnych, a na starym mieście działają rekonstruktorzy historyczni, którzy przypominają o średniowiecznych korzeniach miasta.

W przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z wartymi zobaczenia miejscami oraz zwięzłe opisy zabytków. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności