ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Bistrița

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
72
     PDF

eBook

12,60 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Bistrița (węg. Beszterce, niem. Bistritz) to jedno z siedmiu ufortyfikowanych miast założonych przez Sasów, czyli niemieckich kolonistów, którzy osiedlili się tu na przełomie XII i XIII w. Z twierdzy wznoszonej od XIV do XVI w. zachowały się fragmenty murów i Wieża Bednarzy. Najbardziej znanym zabytkiem miasta jest kościół ewangelicki, którego budowę rozpoczęto w XIII w. Zabudowa sięga nawet XV i XVI w. Tutaj znajduje się główna siedziba Muzeum Okręgowego Bistriţa-Năsăud. O tym, że było to miasto wielokulturowe - mieszkali w nim Rumuni, Niemcy, Węgrzy, Żydzi - przypominają m.in. świątynie. Więcej o zabytkach i nie tylko przeczytasz w tym przewodniku.

Warto też wiedzieć, że w okolicy znajdują się Góry Rodniańskie i Kelimeńskie (parki narodowe), jeziora, wodospady, jaskinie, lasy, źródła mineralne, wąwozy. Oprócz licznych atrakcji przyrodniczych są też architektoniczne, m.in. drewniane cerkwie, kościoły reformowane wzniesione przez Sasów, zamki. Więcej o tym przeczytasz w tym przewodniku.

W przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z wartymi zobaczenia miejscami oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. Mapka i hiperłącza pomogą też w zwiedzaniu okolicy. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności