ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Łódź

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
296
     PDF

eBook

42,00 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Łódź była i jest miastem kontrastów. W XIX w. obok okazałych kamienic i pałaców fabrykantów stały nędzne domy robotników. Dzisiaj są tu zarówno wspaniale odrestaurowane pałace, kamienice, wyjątkowa architektura przemysłowa czy nowoczesne apartamentowce, centra biznesowe, jak i zupełnie zdewastowane budynki. Jednak potencjalnie to jedno z najpiękniejszych i najoryginalniejszych miast w Europie. Zachowało się 27 pałaców, 47 fabrykanckich willi w strefie wielkomiejskiej (wszystkich ponad 120), prawie 300 zespołów fabrycznych, około 4000 kamienic zbudowanych przed II wojną światową, głównie na przełomie XIX i XX w. Łódź znana jest ze szkoły filmowej, ulicy Piotrkowskiej, z OFF Piotrkowską (według CNN "najfajniejszej dzielnicy w całej Europie"), ale ma też drugie największe (po Nowym Jorku) zbiory sztuki nowoczesnej, tu znajduje się największe w Europie i jedno z najstarszych na świecie muzeów poświęconych historii przemysłu włókienniczego.

Warto odwiedzić Łódź - miasto, które przechodzi ogromną transformację, rewitalizuje wspaniałą architekturę i wprowadza nowoczesne rozwiązania urbanistyczne. W jej odkrywaniu z pewnością pomoże ten e-book.

W przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące najważniejszych zabytków, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z wartymi zobaczenia miejscami oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności