ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Bordeaux

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
298
     PDF

eBook

42,00 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Bordeaux to jedno z najważniejszych miast Francji, stolica Nowej Akwitanii - największego terytorialnie regionu. Jest znane z produkcji jakościowych win, ale mniej osób wie, że to też ważny ośrodek przemysłu lotniczego i kosmicznego.

Bordeaux - mimo sporej odległości od morza - jest jednym z większych portów morskich, a ok. 10 km od centrum (w Merignac) znajduje się duży międzynarodowy port lotniczy.

Bordeaux, nazywane perłą Akwitanii, to miasto z ponad 350 zabytkami (pod tym względem ustępuje tylko Paryżowi). Najbardziej znane są romańskie i gotyckie kościoły (szczególnie katedra św. Andrzeja z wieżą Pey Berland i bazylika św. Seweryna), neoklasycystyczne rezydencje i pałace, średniowieczne bramy (Grosse Cloche i Cailhau), mosty na Garonnie (szczególnie Kamienny). Warto zwiedzić też muzea, m.in. Cite du Vin, Sztuk Pięknych, Akwitanii, Sztuki Dekoracyjnej i Designu, zobaczyć Bassins des Lumieres, pomnik Żyrondystów, Place de la Bourse i największe na świecie lustro wodne (Le Miroir d'eau), XVIII-wieczne bramy (Burgundzką, Akwitańską, Dijeaux) i place z ich wspaniałą neoklasycystyczną zabudową (jak place de la Comedie z Teatrem Wielkim), ogród Jardin Public, przejść deptakiem Sainte Catharine, odwiedzić tutejsze rynki (Marche des Capucins, Marche des Bacalan).

W publikacji zostały opisane też najciekawsze miejsca i miejscowości znajdujące się w okolicy Bordeaux. Podano informacje o pobliskich zamkach i winnicach. Więcej miejsca zajmują: Saint-Emilion, Pauillac, Le Verdon-sur-Mer, wydma Piłata.

W przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z wartymi zobaczenia miejscami oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. Hiperłącza pomogą też w zwiedzaniu okolic Bordeaux i Saint-Emilion. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności