APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Park Mużakowski

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
112
Dostępny format:
     PDF

eBook

16,80 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Park Mużakowski (w języku niemieckim: Park von Muskau, Muskauer Park, FUrst-PUckler-Park) leży na granicy Polski i Niemiec, po obu stronach Nysy Łużyckiej. Jest przykładem dobrej współpracy transgranicznej obu państw. Zajmuje ponad 700 ha. Po stronie Niemiec znajduje się około 1/3 parku, ale jest to część centralna, z głównymi zabudowaniami i ogrodami. W Polsce są to tereny raczej leśno-parkowe, a nie ogrodowe. Park powstał w 1. poł. XIX w. Jego twórcą był właściciel tych dóbr książę Hermann von PUckler-Muskau. Ze względu na oryginalną koncepcję, wielkość, perfekcyjną realizację należy do najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej. W 2004 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Znajduje się na terenie Łuku Mużakowa, czyli moreny czołowej zlodowacenia środkowopolskiego. W celu jej ochrony utworzono Geopark Łuk Mużakowa. Jego atrakcyjność turystyczną podnoszą zrekultywowane kopalnie węgla brunatnego. Po polskiej stronie utworzono Ścieżkę Geoturystyczną "Dawna kopalnia Babina". Nieopodal Parku Mużakowskiego jest Park Rododendronów w Kromlau ze słynnym Mostem Diabelskim.

W przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące wszystkich tych atrakcji, zilustrowane mapkami i licznymi zdjęciami. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Wybrane bestsellery

Jolanta Pol, Krzysztof Pol - pozostałe książki

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności