ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ratownik. Nie jestem bogiem

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Ratownik. Nie jestem bogiem Justyna Dżbik-Kluge, Jarosław Sowizdraniuk - okładka książki

Ratownik. Nie jestem bogiem Justyna Dżbik-Kluge, Jarosław Sowizdraniuk - okładka książki

Ratownik. Nie jestem bogiem Justyna Dżbik-Kluge, Jarosław Sowizdraniuk - okładka audiobooka MP3

Ratownik. Nie jestem bogiem Justyna Dżbik-Kluge, Jarosław Sowizdraniuk - okładka audiobooks CD

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Wydawnictwo:
Marginesy
Wydawnictwo:
Marginesy
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Czas nagrania:
6 godz. 37 min.
Czyta:
Maciej Motylski
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

eBook (28,72 zł najniższa cena z 30 dni)

35,90 zł (-20%)
28,72 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(28,72 zł najniższa cena z 30 dni)

Audiobook mp3 (35,92 zł najniższa cena z 30 dni)

44,90 zł (-20%)
35,92 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(35,92 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Samobójca, który próbował ratować się w ostatnich chwilach życia. Samotna kobieta pragnąca czułości. Staruszka pozostawiona samej sobie przez rodzinę. Niemowlę duszące się od zwykłego kataru, któremu niedoświadczeni rodzice nie potrafią pomóc. Co łączy te i wiele innych osób? Mieszkańców wielkich miast i zapomnianych wiosek, studentów i księży, sprzedawczynie i profesorów? Ratownik medyczny. Człowiek, który podczas kilkunastogodzinnego dyżuru styka się różnymi osobowościami, zachowaniami i wypadkami. W czasie pandemii COVID-19 o ratownikach było głośno. Ludzie bili im brawa na balkonach, w mediach podkreślano ich poświęcenie, ale też zdarzało się, że obrzucano ich samochody farbą, krzycząc roznosiciele zarazy!. Z czym ratownik mierzy się każdego dnia? Jak jest przygotowany do pomocy ludziom, nie tylko po zawałach serca czy wypadkach samochodowych? Jarosław Sowizdraniuk przez kilkanaście lat był ratownikiem medycznym we Wrocławiu i okolicach. Na czas pandemii wrócił do zawodu. W rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge opowiada o pracy w karetce, także jej ciemnej stronie. Szczerze, prawdziwie, po ludzku.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Justyna Dżbik-Kluge - dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów. Zajmuje się tematyką społeczno-kulturalną. Pracę w mediach zaczęła w 2002 roku w młodzieżowym programie Telewizji Polskiej Rower Błażeja. Przez wiele lat była gospodynią magazynu kulturalnego TVP Warszawa Qadrans Qltury, a następnie pracowała w Polskim Radiu - w Czwórce i w Jedynce.
W 2016 roku związała się z Radiem ZET, a później z Radiem Kolor i Radiem 357, w którym przez rok prowadziła audycję o literaturze Książki. Lubię to! Jest autorką reportaży Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek (W.A.B., 2021), Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic (Znak, 2023) oraz książki Jacy byli? Jacy jesteśmy? Opowieść o pamięci, miłości, wartościach i rodzinie, która jest efektem współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego przy projekcie Korzenie pamięci (W.A.B., 2023). Wspólnie z ratownikiem medycznym Jarosławem Sowizdraniukiem napisała książkę dla dzieci Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków (Kropka, 2022) oraz reportaż Ratownik. Nie jestem bogiem (Marginesy, 2023).

Marginesy - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności