ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Nieznane życie Jezusa [wersja nieocenzurowana]

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Nieznane życie Jezusa [wersja nieocenzurowana] Nikolaj Notowicz - okładka książki

Nieznane życie Jezusa [wersja nieocenzurowana] Nikolaj Notowicz - okładka książki

Nieznane życie Jezusa [wersja nieocenzurowana] Nikolaj Notowicz - okładka audiobooka MP3

Nieznane życie Jezusa [wersja nieocenzurowana] Nikolaj Notowicz - okładka audiobooks CD

Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Czas nagrania:
3 godz. 44 min.
Czyta:
ElevenLabs
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

eBook

26,00 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Audiobook mp3

42,99 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Pewnego dnia, odwiedzając buddyjski klasztor położony na mojej trasie, od głównego lamy dowiedziałem się, że w archiwach w Lhasie znajdowały się starożytne pamiętniki odnoszące się do życia Jezusa Chrystusa i narodów zachodnich, i że niektóre wielkie klasztory posiadały stare kopie i tłumaczenia tych kronik...

Gdzie Jezus spędził swoje młode lata? Kogo nauczał? Czy historia spisana przez buddyjskich mnichów jest starsza niż Ewangelie? Czy zapiski z buddyjskich klasztorów pokrywają się z historią spisaną przez ewangelistów? Co młody Jezus robił w Indiach?

Ta książka zawiera odpowiedzi na powyższe pytania - rodząc cały szereg kolejnych...

- W jakim języku zapisane są główne zwoje dotyczące życia Issy (Jezusa)? - zapytałem, podnosząc się z mojego miejsca, gdyż dostrzegłem, że mój interesujący rozmówca wykazywał zmęczenie i właśnie wykonał obrót swoim młynkiem modlitewnym, jakby sugerując zakończenie rozmowy.

- Oryginalne zwoje przywiezione z Indii do Nepalu, i z Nepalu do Tybetu, odnoszące się do życia Issy, są napisane w języku Pali i znajdują się w Lhasie; ale kopia w naszym języku - mam na myśli tybetański - znajduje się w tym klasztorze.

- Jak Issa jest postrzegany w Tybecie? Czy cieszy się opinią świętego?

- Ludzie nie są nawet świadomi, że kiedykolwiek istniał. Tylko główni lamowie, którzy wiedzą o nim dzięki przestudiowaniu zwojów, opisujących jego życie, znają jego imię, ale ponieważ jego doktryna nie stanowi kanonicznej części buddyzmu, a czciciele Issy nie uznają autorytetu Dalajlamy, prorok Issa - wraz z wieloma innymi jemu podobnymi - nie jest uznawany w Tybecie za jednego z głównych świętych.

- Czy popełniłbyś grzech, przekazując nieznajomemu treść waszej kopii życia Issy? - zapytałem go.

- To, co należy do Boga - odpowiedział mi - należy również do człowieka. Spoczywa na nas obowiązek, abyśmy z radością poświęcili się rozpowszechnianiu Jego nauki. Tyle tylko, że obecnie nie wiem, gdzie jest ten manuskrypt. Jeśli kiedykolwiek ponownie odwiedzisz naszą gonpę, z przyjemnością go pokażę.

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności