ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Księga morza. czyli jak złowić rekina giganta z małego pontonu na wielkim oceanie o każdej porze roku

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Morten A. Strksnes
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
336
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

Przez fiordy na otwarte morze. Bestseller z Norwegii o przyrodzie, która nie przestaje nas zachwycać i stawiać przed nami wyzwania oraz drzemiącej w nas tęsknocie za wielką przygodą.

Śmiała wyprawa, szaleńczy pomysł, wielkie wyzwanie, groźny żywioł i piękna natura. Dwójka przyjaciół Morten i Hugo pakuje sprzęt, wsiada do małego pontonu i wyrusza w misję, która ciągnąć się będzie przez cały rok, w tempie zmieniających się pór roku. Jaka to misja?

W głębinach morskich w pobliżu Archipelagu Lofoty, uznawanego za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, żyje wielki rekin polarny. Dorasta do 8 metrów długości, waży ponad tonę i dożywa pięciuset lat. Jego mięso zawiera toksyny, przyprawiające ludzi o halucynacje. Morten i Hugo postanawiają na niego zapolować.

Zarzucając przynęty, walcząc ze sztormem, mijając mielizny i szkiery, rozmawiają o życiu, polowaniu, ucieczce od cywilizacji i morzu jego tajemnicach, niezwykłości, istotach zamieszkujących głębiny. I owszem, nie stronią też od alkoholu.

Ten arcyciekawy reportaż o morzu, pełen odniesień do historii, literatury, sztuki, mitologii, ekologii czy życiowych mądrości prostych rybaków jest zarazem książką, która pozwala nam uciec na chwilę od cywilizacji i zaspokoić dziecięce marzenie o wielkiej przygodzie. Jej literackie wartości doceniono, przyznając autorowi Nagrodę Bragego i Nagrodę Krytyków.

Genialna literatura faktu. Wiedza i mądrość Strksnesa temat morza jest bezcenna i bezkresna, w dodatku spisana przejrzystym, norweskim stylem.

Vart Land

Bogata, pełna energii książka, która sprawi, że zatęsknicie za podróżowaniem Największe skarby można odnaleźć w morskich głębinach pisze autor z zaraźliwą pasją. I to owa pasja jest dla książki najbardziej charakterystyczna.

Prosa

Arcydzieło Dzięki perfekcyjnej kompozycji i inspiracji prawdziwym życiem książka Strksnesa mogłaby stanąć obok takich klasyków jak choćby Stary człowiek i morze Hemingwaya

Bergens Tidende

Tę książkę po prostu czyta się z przyjemnością.

Aftenposten

Nie można się jej oprzeć Wciągnęła mnie od pierwszych stron.

Nordlys

Wybrane bestsellery

Wydawnictwo Literackie - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności