ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Kiedyś o tym miejscu napiszę

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Binyavanga Wainaina
Wydawnictwo:
Karakter
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
295
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

Wielowymiarowa opowieść o dorastaniu w modernizującej się Afryce wielkich metropolii i prowincjonalnych miasteczek, saga rodzinna obejmująca czasy od lat 70. do dziś, a przede wszystkim (auto)portret młodego, pełnego pasji pisarza.

Kiedyś o tym miejscu napiszę to mieszanka gatunków: wspomnień, reportażu i sagi rodzinnej napisana przez Kenijczyka, który krok po kroku odsłania przed nami swój świat. W tej porywającej, gęstej opowieści losy autora i jego rodziny splatają się z losami całego kontynentu. Afryka widziana oczami Wainainy to niezwykły tygiel różnorodnych kultur i języków, kontynent pełen paradoksów i wewnętrznych sprzeczności.

Wainaina ma fantastyczny zmysł obserwacji i geniusz językowy, dzięki którym każde, nawet najdrobniejsze zdarzenie (jak choćby wizyta na targu czy rozmowa z pracowniczką lotniska) pod jego piórem nabiera jędrności i staje się kluczem do zrozumienia skomplikowanego afrykańskiego świata.  Jego opowieść daje nie tylko wgląd w rzeczywistość społeczną i polityczną części Afryki Wschodniej, jest także - a może przede wszystkim - pasjonującą czytelniczą przygodą.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Binyavanga Wainaina urodził się w 1971 w Nakuru w Kenii. Pisarz, dziennikarz i intelektualista, założyciel pisma literackiego "Kwani?" ("Bo co?"), autor słynnego tekstu "Jak pisać o Afryce" (W swoim tekście traktuj Afrykę jakby była jednym krajem. Jest gorąca i pylista, porośnięta trawami i pełna potężnych stad zwierząt oraz wysokich, chudych, głodujących ludzi). W 2001 roku zdobył nagrodę Caine Prize for African Writing.

Karakter - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności