ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Źle urodzone. Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u III wydanie

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Filip Springer
Źle urodzone. Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u III wydanie Filip Springer - okładka książki

Źle urodzone. Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u III wydanie Filip Springer - okładka książki

Źle urodzone. Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u III wydanie Filip Springer - okładka audiobooka MP3

Źle urodzone. Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u III wydanie Filip Springer - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Karakter
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
320
Druk:
oprawa miękka

Dworce w Warszawie i Katowicach, poznański Okrąglak, Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce, warszawski Pawilon Chemii i Supersam, wreszcie głośne ostatnio Emilia i Cracovia. Zdaniem jednych – budynki zasługujące na podziw i uznanie, zdaniem innych – ohydne komunistyczne baraki, które należy zrównać z ziemią. Dlaczego budzą takie kontrowersje? Jakie były okoliczności ich powstania i dlaczego niektórych z nich już nie ma?

Źle urodzone to fascynująca opowieść nie tylko o przedziwnych losach budynków, ale też o ich twórcach. Na kartach książki pojawiają się portrety czołowych postaci polskiej architektury, m.in. Marka Leykama, Henryka Buszki i Aleksandra Franty, Jerzego Hryniewieckiego, Zofii i Oskara Hansenów, Mieczysława Króla, Haliny Skibniewskiej, Jerzego Sołtana. Filip Springer przedstawia ich jako ludzi z krwi i kości, stara się zrozumieć ich motywacje i twórcze postawy oraz pokazuje, w jaki sposób realizowali oni swoje pomysły w systemie gospodarki nakazowo-rozdzielczej. Całość ilustruje ponad dwieście kolorowych fotografii – archiwalnych oraz współcześnie wykonanych przez autora, dokumentujących obecny stan niegdysiejszych ikon nowoczesności.

O autorze książki

Filip Springer (ur. 1982) -- reporter i fotograf. Regularnie współpracuje z mediami ogólnopolskimi i lokalnymi. Publikował między innymi w ""Polityce"", ""Rzeczpospolitej"", ""Przekroju"", ""Newsweeku"", ""Wysokich Obcasach"". Wydał entuzjastycznie przyjęte przez krytykę i czytelników Miedziankę. Historię znikania (Czarne 2011) oraz Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u (Karakter 2012). filipspringer.com, zle-urodzone.pl

Filip Springer - pozostałe książki

Karakter - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności