ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Górskie wędrówki Tatry Wysokie - Granaty Świnica Kasprowy Wierch

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Wojciech Biedroń
Wydawnictwo:
E-bookowo
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
53
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

eBook (12,75 zł najniższa cena z 30 dni)

15,00 zł (-15%)
12,75 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(12,75 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Lubię wracać w nasze Małe Alpy i choć nie są bardzo rozległe powierzchniowo i nie mają czterotysięczników jak Alpy np. w Szwajcarii to są piękne i są co najważniejsze nasze. Każdy znajdzie tutaj dla siebie coś ciekawego. Ja tym razem za namową mojej znajomej wyruszyłem wraz z nią na wymagające szlaki, a przygodę w Żlebie Kulczyńskiego będę pamiętał na zawsze. Winą należałoby obwinić przyrodę, ale po pierwsze w Tatrach lato zaczyna się trochę później niż na nizinach a po drugie to my się mamy dostosować do panujących warunków a nie odwrotnie.

I choć w czerwcu nie ma w Tatrach już tyle śniegu co jeszcze w kwietniu, czy w maju to należy się mieć na baczności szczególnie z tego powodu, że w miejsce opadów śniegu pada teraz deszcz i szlaki mogą się stać bardzo śliskie a przez to niebezpieczne.

Za to dzięki tej mieszaninie czekają nas niesamowite widoki: szarych skał przykrytych gdzieniegdzie poduszkami śniegu, budząca się do życie przyroda o kolorze soczystej zieleni i jeśli mamy szczęście i jest akurat słonecznie to do tego wszystkiego należy dodać granat nieba i ciemnoniebieskie tafle jezior, których po polskiej stronie mamy więcej niż nasi sąsiedzi Słowacy u siebie.

Tym razem opisuję kilkudniowy trekking, gdzie za bazę wypadową wybraliśmy schronisko Murowaniec.

Wybrane bestsellery

Wojciech Biedroń - pozostałe książki

E-bookowo - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności