ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Biali i Czarni - inni czy podobni?

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Jerzy Gilarowski
Wydawnictwo:
Novae Res
Ocena:
5.0/6  Opinie: 1
Stron:
214
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (26,39 zł najniższa cena z 30 dni)

32,99 zł (-20%)
26,39 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(26,39 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Afryka często zdumiewa, czasami przeraża, ale zawsze fascynuje

Afryka ma różne oblicza, jest pełna kontrastów i sprzeczności. Jerzy Gilarowski, polski geograf i wykładowca, nauczający również na Czarnym Lądzie, zabiera nas w podróż po tym zaskakującym kontynencie.

Autor za cel stawia przybliżenie Czytelnikowi kultury suahili, tworzonej głównie przez mieszkańców wybrzeża Afryki Wschodniej i sąsiednich wysp. Dowiemy się, co grozi albinosom, jakie wierzenia oraz przesądy wciąż są żywe i jakie znaczenie ma nauka sztuki uwodzenia. Wybierzemy się do hałaśliwych miast, łączących lokalną tradycję z europejską nowoczesnością. Spróbujemy miejscowych potraw, obejrzymy wyroby rękodzielnicze, wspólnie potańczymy i pomuzykujemy. Autor nie ucieknie też od tematów trudnych, aby pozwolić Czytelnikowi w pełni zrozumieć, z jakimi problemami borykają się dziś Afrykanie.

„Biali i czarni – inni czy podobni” to zbiór błyskotliwych, osobistych impresji na temat miejsc i ludzi, którzy tworzą dzisiejszą Afrykę – barwną, różnorodną i niezmiennie fascynującą.

Szamani zajmują szczególną rolę w tych wierzeniach. Chodzi się do nich nie tylko po to, aby wyleczyć chorobę, ale też, by poznać swoją przyszłość, znaleźć przestępcę bądź złodzieja, dostać amulet, który będzie chronił i przynosił szczęście, albo też poprosić, a może lepiej – kupić – powodzenie dla siebie i wskazanej osoby. Nierzadko też prosi się o rzucenie uroku na rywala lub znienawidzoną osobę. Czarna magia jest praktykowana w celach osobistych, politycznych czy też finansowych, w dobrych i złych intencjach i z różnym natężeniem.

Wybrane bestsellery

Novae Res - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności