ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Nagrody dla Wydawnictwa Bezdroża

Nagroda Bursztynowy Motyl dla Bartka Sabeli

Nasze publikacje zdobywają co roku nagrody dla przewodników oraz książek: podróżniczych, reporterskich, żeglarskich. W maju 2014 roku, Bartek Sabela - autor książki Może (morze) wróci wydanej nakładem Wydawnictwa Bezdroża, został nagrodzony Bursztynowym Motylem (nagrodą im Arkadego Fiedlera) dla najlepszej książki podróżniczej 2013 roku.

W gronie laureatów, w latach poprzednich znaleźli się m.in: Ryszard Kapuściński, Wojciech Jagielski, Elżbieta Dzikowska, Olgierd Budrewicz, Andrzej Stasiuk i Jacek Hugo-Bader.
 

Serie wydawnicze

 • Przewodniki bezdroża


  Przewodniki wydane w serii Bezdroża pomogą zachwycić się podróżowaniem. Oferują sporą dawkę wiedzy związanej z kulturą, historią i geografią danego kraju lub regionu. Pieczołowicie zbierane przez autorów informacje praktyczne pozwolą starannie przygotować się do wyprawy, podróżniczo wyeksploatować miejsca zarówno znane i często odwiedzane, jak i te wciąż jeszcze wolne od rzesz turystów. Spora ilość ciekawostek, ry cin i rysunków, a także autorski charakter treści, nadają przewodnikom niepowtarzalny klimat pełen pasji podróżowania! więcej ?

 • Przewodniki z górskiej półki

  Przewodniki z serii górskiej zachęcają do aktywnego wypoczynku. Zawierają dokładne opisy tras o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności, dzięki czemu możemy dostosować nas ze wędrówki do umiejętności oraz czasu, jakim dysponujemy. Opisom towarzyszą mapki, współrzędne GPS, zdjęcia oraz profile wysokościowe, co pozwala na właściwe przygotowanie się do pokonywania górskich szlaków. Serię wyróżnia podręczny fo rmat oraz skondensowana treść z naciskiem położonym na informacje praktyczne. więcej ?

 • Przewodniki rekreacyjne

  Co warto zobaczyć? Gdzie poznawać uroki lokalnej kuchni? Jak odnaleźć największe atrakcje? Przewodniki rekreacyjne to przepis na wymarzony wypoczynek zarówno weekendowy, jak i wakac yjny. Podają gotowe pomysły na to, jak zorganizować czas i cieszyć się przyjemnym relaksem. Przejrzysty układ, duża liczba barwnych fotografii, map oraz wskazówek praktycznych sprawia, że czytelnicy z łatwością odnajdą właściwe górskie ś cieżki, najbardziej urokliwe kąpieliska i znakomite trasy narciarskie. więcej ?

 • Przewodniki celowniki

  Jak odnaleźć konkretny obiekt w plątaninie ulic? Którędy najłatwiej dotrzeć do celu? Odpowiedź znajduje się w przewodnikach z serii Celowniki. Ich integralną częścią są dokładne map y z zaznaczonymi atrakcjami danej destynacji. Druga część to leksykograficzne i bogato ilustrowane zdjęciami opisy obiektów, uzupełnione najważniejszymi informacjami praktycznymi. Struktura przewodników oraz system odsyłaczy zostały pomy ślane tak, aby jak najłatwiejsze było powiązanie tego, z czym spotkamy się w terenie, z dostarczającym podstawowej wiedzy opisem. Przejrzysta forma, zwięzłe opisy i łatwe przechodzenie pomiędzy częścią opisową a mapami są niewątpliwymi a tutami tej serii. więcej ?

 • Zielony przewodnik

  Seria Zielony Przewodnik to sztandarowa seria wydawnicza Michelin z ponad 70 tytułami przedstawiającymi poszczególne kraje, regiony oraz miasta Europy i świata. Zielone Przewodniki są tworzone dla wszystkich, którzy pragną odkrywać kulturalne dziedzictwo poszczególnych regionów, miast i krajów w sposób oryginalny, a zarazem twórczy. W trzech częściach każdego Zielonego Przewodnika znajdują się niezbędne informacje, dzięki którym turysta bez przeszkód dotrze do celu podróży i w najpełniejszy, a zarazem przyjemny sposób pozna jego uroki. Działy informacyjne w sposób komplementarny tworzy także kolekcja map i planów. Zielony Przewodnik prezentuje również informacje dotyczące zakwaterowania i wyżywienia, proponując adresy, które będą odpowiadały w szystkim turystom, niezależnie od zasobności ich kieszeni. więcej ?

 • Udany weekend

  Publikacje zebrane w serii Udany Weekend są skierowane do osób prowadzących aktywny i dynamiczny tryb życia, dla których kilkudniowe wypady są najlepszym sposobem na zetknięcie się z niepowtarzalną atmosferą słynnych europejskich miast. Michelin stawia na praktyczność i wysoki poziom prezentowanych informacji. Troszczy się o zaspokojenie potrzeb wszystkich osób, które oczekują, że przewodnik będzie ich rzeczywisty m towarzyszem w podróży i umiejętnie wskaże najlepsze rozwiązania. Układ przewodników jest dostosowany do potrzeb turysty, który na poznanie miasta ma zaledwie dwa lub trzy dni: nie pozwala przeoczyć miejsc, które decydują o jego specyfice i tworzą jego niepowtarzalny klimat. Poruszanie się ułatwiają czytelne i kolorowe mapy oraz plany obiektów ? dzięki nim turyści nie tracą czasu na błądzenie w plątaninie ulic i z łatwością mogą opracować najlepszą trasę wycieczki. Alfabetyczny u kład obiektów pozwala na błyskawiczne odnalezienie właściwego opisu. Przewodnik jest wzbogacony licznymi rycinami i zdjęciami. więcej ?