ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
1 2 3 ... 783 > »

Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka

Wakacje zaczęły się już na dobre, pogoda zdecydowanie nam w ostatnich dniach dopisuje tak więc nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać się gdzieś na małą wycieczkę. Z pomocą przyjdzie nam nowy przewodnik napisany przez Beatę i Pawła Pomykalskich - Polska z pomysłem Miasta i miasteczka. To coś w sam raz dla tych którzy szukają czegoś innego niż klasycznych dużych Polskich miast jak Poznań, Warszawa czy też Gdańsk. Autorzy skupiają się na mniejszych miasteczkach które tak samo a może nawet bardziej niż te duże są urokliwe. Każda miejscowość opatrzona jest zdjęciami - i jak to bywa w książkach kucharskich gdy patrzymy na dane zdjęcie szybko oceniamy czy mamy ochotę na daną potrawę tak i tutaj w kilka sekund możemy ocenić czy chcemy odwiedzić daną miejscowość :) Miasta podzielone na województwa poza pięknymi zdjęciami zawierają również krótką historię danego miejsca. Przy każdym znajdziemy podrozdział Dzień w okolicy gdzie autorzy przedstawiają co jeszcze interesującego można robić. Tak więc będąc w Kórniku którego kawałek widać na zdjęciu można odwiedzić również przepiękny Rogalin znajdujący się kilka kilometrów dalej. Co mogę dodać od siebie to to, że jezioro Kórnickie idealnie sprzyja uprawianiu sportów wodnych. Na miejsc można wypożyczyć rowerek wodny, supa. Jest miejsce do plażowania i strzeżona plaża. Wokół jeziora można oczywiście wybrać na przejażdżkę rowerową albo spacer promenadą in Szymborskiej. Przewodnik jest wydany idealnie w czas! Czas wakacji :)
aneta_w_trasie Goraj Aneta

Mazury i Warmia pełne wrażeń. ActiveBook. Wydanie 1

🦢🍃🦢🍃🦢🍃🦢🍃🦢🍃🦢 🦢Kolejne cudo na wakacje. Jest to przewodnik, który idealnie opisuje trasy, zabytki, parki narodowe, które znajdują się na terenie Warmii i Mazur. Jak to w przewodnikach wydawnictwa Bezdroża, przy każdej trasie jest pokazana długość, czas potrzebny do wykonania trasy oraz intensywność. Są trasy piesze, rowerowe i wycieczki kajakowe. Pokazany jest również Szlak Green Velo, który prowadzi wzdłuż północnej i wschodniej granicy Polski. Są też opisane miejsca, gdzie można surfować po jeziorach, nurkować, wędkować, obserwować ptaki, jeździć konno i wiele innych. Oczywiście w tej książce znajdzie się wszystko, co potrzeba do wycieczek, a zdjęcia zachęcają do odwiedzania. 🦢Ten poradnik od razu sprawia, że chce się wziąć rowery, namiot i wyjechać na Mazury, aby podziwiać te piękne widoki. Jestem w nich zakochana. Polska jest cudowna i trzeba doceniac to, co w niej jest piękne, a przewodniki od wydawnictwa Bezdroża właśnie to pokazują.🍃🦢

nala.wie Wiencek Natalia

Bushcraft. Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień

„Bushcraft. Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień” to ciekawa książka pełna praktycznych wskazówek (choć znalazło się także kilka niepraktycznych) jak przetrwać na łonie natury. W książce znajdziemy wskazówki jak wybrać dobry nóż oraz inne narzędzia, jak dbać o sprzęt, aby mógł dłużej posłużyć i aby nie rdzewiał. Poszerzymy także swoją wiedzę na temat lin. Nauczymy się jak zbudować różne typy schronień, kilka praktycznych węzłów, jak gotować w różnych warunkach, czy też jak rozpalić ognisko. Autor porusza również kwestię rozbijania obozów, jak dbać o higienę, przeczytamy także o nawigacji w terenie, czyli np. jak orientować mapę czy co to jest azymut. Ponadto autor zawarł kilka podstawowych informacji o roślinach, które mogą się nam przydać. A na końcu znajdziemy dodatki dotyczące dzikich roślin jadalnych oraz tych o leczniczych właściwościach, a także leśne przepisy. Książka zawiera wiele ilustracji, które pomagają nam zrozumieć i zwizualizować różne zagadnienia oraz uczą nas krok po kroku jak coś zrobić. Ten tytuł, choć krótki, jest pełen wiedzy.

jezykowy.koneser Wojciechowska Daria

Kazimierz Dolny, Lublin i okolice. Travelbook. Wydanie 3

Rozpoczął się czas wakacji, a więc okres wyjazdów. Wtedy też przydaje się informator turystyczny. I tym właśnie jest książka “Kazimierz Dolny, Lublin i okolice”. Przedstawia on dość krótko, ale treściwie miejsca, które zwiedzający może obejrzeć w Kazimierzu Dolnym, Lublinie oraz okolicznych lubelskich miasteczkach. Oprócz tego pojawiają się ciekawostki związane z danym miejscem, czy polecane restauracje i kawiarnie. Dla mnie część z tych miejsc było jednak znanych, lecz sama pochodzę z Lubelszczyzny, więc w po prostu nie było możliwości, abym ich nie zwiedziła. Niewątpliwym plusem okazały się też mapki i zdjęcia, które mogą zachęcić turystę do odwiedzenia danego miejsca. 🌼 Myślę więc, że dla osób, które nigdy nie były w Kazimierzu i okolicach przewodnik ten może się okazać dość przydatnym informatorem na wycieczkę. Dla mnie samej informacje o okolicznych winnicach okazały się równie ciekawe. I jedyne, do czego mogłabym się przyczepić to brak mojego Chełma. Jednakże jest to zdecydowanie dobry i ciekawy informator. Przedstawia interesujące miejsca, ale nie objaśnia każdego det

Blueberry_cake13 Cieśla Paulina

W Polskę na weekend. 70 pomysłów na niezapomniany wyjazd

Masz czasem podobne myśli? "Hej, wybrałabym się na wycieczkę, ale kurczę, na zagranicę mnie nie stać, paliwo drogie, więc daleko nie pojadę - przydałoby się znaleźć coś w okolicy... Ale co może być ciekawego.. Pewnie nic"... I tak w zasadzie kończą się Twoje rozważania i planowanie wyjazdu. Ale, ale! Mam rozwiązanie Twoich problemów 😁 👉 Przedstawiam Ci przewodnik "W Polskę na weekend. 70 pomysłów na niezapomniany wyjazd" autorstwa Anny i Marcina Nowak 😊 Znajdziesz w nim: ✅ 70 pomysłów na wycieczki po Polsce 🇵🇱 ✅ podział na miejsca według poszczególnych kategorii: 📍 blisko dzikiej natury 🌲 📍 romantyczne i kameralne miasteczka 🌆 📍 ikony architektury 🏢 📍 współczesne arkadie 🏰 📍 cuda inżynierii i techniki 🚂 📍 z tradycją za pan brat 🏛 📍 widoki i krajobrazy 🏞 ✅ dużo przepięknych fotografii ✅ krótkie i bardzo ciekawe opisy tych miejsc ✅ ważne informacje dotyczące tych miejsc (noclegi i jedzenie, co warto zobaczyć w pobliżu, dla kogo jest głównie skierowane, a także kwestie dotyczące transportu itp.) Moim zdaniem jest to świetna pozycja, która nada się dla każdego, kto chciałby lepiej poznać Polskę 😊 Polecam serdecznie!

studentkaturystyki Czarny Natalia
1 2 3 ... 783 > »