ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Żyć!

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Yu Hua
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
248
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (15,90 zł najniższa cena z 30 dni)

33,00 zł (-18%)
27,06 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(15,90 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Long Er naprawdę nic nie rozumiał, wydawało mu się, że go zamkną na kilka dni, a potem wypuszczą, absolutnie nie wierzył, że zostanie rozstrzelany. […] Kiedy przechodził obok, rzucił na mnie okiem, myślałem, że mnie nie rozpoznał, ale po kilku krokach odwrócił głowę i łkając, krzyknął: − Fugui, umieram za ciebie!

Gdy usłyszałem ten okrzyk, poczułem się wytrącony z równowagi i stwierdziłem, że jednak będzie lepiej sobie pójść i nie patrzeć, jak umiera. […] W drodze powrotnej z egzekucji do domu poczułem na karku lodowaty pot. Im dłużej myślałem, tym bardziej docierała do mnie skala zagrożenia – gdyby nie ojciec i ja, dwóch utracjuszy, na miejscu Long Era byłbym ja.

Dotknąłem swojej twarzy, potem pomacałem ramiona, wszystko było na miejscu, żyłem, chociaż powinienem był umrzeć. Uciekłem z życiem z pola bitwy, wróciłem w rodzinne strony, gdzie Long Er w moim zastępstwie zszedł z tego świata, groby moich przodków ulokowano jednak w dobrych miejscach!

− Odtąd trzeba dobrze żyć − powiedziałem do siebie.

Yu Hua (ur. 1960 r.) należy do czołówki współczesnych pisarzy chińskich. Powieść Żyć! reprezentuje nurt realistyczny w twórczości autora. To opowieść o człowieku ze zubożałej rodziny zmagającym się z przeciwnościami losu w burzliwym okresie wojny domowej i rewolucji kulturalnej w XX-wiecznych Chinach, gdzie godność ludzka niewiele znaczy…

Pomimo tego, że powieść należała do dzieł zakazanych w kraju autora, odniosła niebywały sukces i była wielkim bestsellerem w Chinach.

Wybrane bestsellery

Yu Hua - pozostałe książki

Wydawnictwo Akademickie DIALOG - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności