APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Widziałem otchłań

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Simone Moro
Wydawnictwo:
Mova
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
248
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (30,33 zł najniższa cena z 30 dni)

37,91 zł (-20%)
30,33 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(30,33 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Emocjonujące i szczere przemyślenia najsłynniejszego włoskiego alpinisty.

Rok dwa tysiące dwudziesty rozpoczął się dla Simone Moro wyprawą na Gaszerbrumy I i II, która jednak zatrzymała się na wysokości 5500 metrów. Wspinacz wpadł do szczeliny i tylko swojej przytomności umysłu oraz nadludzkiemu wysiłkowi partnerki, Tamary Lunger, zawdzięcza to, że wyszedł cało z niebezpieczeństwa. Gdy wrócił do kraju przygnieciony porażką, wybuchła pandemia Covid-19. W ostatnim momencie przed lockdownem udało mu się dojechać do syna, w którego towarzystwie spędził kolejne miesiące.

Pozbawiony możliwości wspinaczki (ba, jakichkolwiek spotkań) Moro wykorzystuje dany mu czas na rozmowy z synem, odpowiada na dociekliwe pytania dziesięciolatka, wracając tym samym pamięcią do najważniejszych osób i wydarzeń w swojej karierze. Stara się też przekazać synowi cenne lekcje, jakie sam otrzymał, i udowadnia, że dla naprawdę zdeterminowanych osób nie ma rzeczy niemożliwych.

„W tej książce próbuję wyjaśnić mojemu synowi, że z upadków się powstaje. Moja nieudana wyprawa jest okazją, by pokazać, że tę otchłań, która rozwarła mi się pod nogami, każdy może napotkać pod postacią zdrady, porażki czy choroby”.

„Nigdy w życiu nie paliłem, nie piję, a jedyną moją słabością jest egoizm. Tak, ponieważ poświęciłem całe życie misji zdobywcy. Myślę, że uczciwie jest się do tego przyznać z całą prostotą”.

(Wypowiedzi Moro dla „Corriere della sera”)

Wybrane bestsellery

Mova - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności