ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dalekowysoko

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Hanka Grupińska
Dalekowysoko Hanka Grupińska - okładka książki

Dalekowysoko Hanka Grupińska - okładka książki

Dalekowysoko Hanka Grupińska - okładka audiobooka MP3

Dalekowysoko Hanka Grupińska - okładka audiobooks CD

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Wydawnictwo:
Wielka Litera
Wydawnictwo:
Wielka Litera
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
536
Czas nagrania:
17 godz. 56 min.
Czyta:
Hanka Grupińska
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

eBook (24,43 zł najniższa cena z 30 dni)

34,90 zł (-26%)
25,84 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(24,43 zł najniższa cena z 30 dni)

Audiobook mp3 (26,18 zł najniższa cena z 30 dni)

34,90 zł (-25%)
26,18 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(26,18 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Tybetańczycy, o których pisze Hanka Grupińska, to ludzie bez swojej ziemi, bez państwa żyją w miejscu użyczonym, w kraju należącym do innych.

Od 1959 roku chronią się w Indiach. Uciekali przed chińską przemocą, szli do swojego nauczyciela i opiekuna, do Dalajlamy. Tam, na wygnaniu, jest ich dziś ponad 100 000. I o nich jest ta książka. O uciekinierach, buddystach, mniszkach i sprzedawczyniach, o aktywistach politycznych, pisarzach i poetach. O nich, którzy pamiętają swój kraj i czekają powrotu.

Hanka Grupińska wracała do Himaćal Pradeś przez 10 lat. Przez wiele miesięcy mieszkała w klasztorach mniszek tybetańskich. Wędrowała dalekowysoko, do doliny Spiti. Napisała książkę, która nie spieszy ofiaruje czas namysłu wokół rozmaitych znaczeń.

Książka nie zawiera ilustracji.

Hanka Grupińska pisarka i nauczycielka, reportażystka i autorka, koordynatorka wystaw i projektów historii mówionej. Współpracowała z pismami podziemnymi, była współzałożycielką poznańskiego Czasu Kultury. W latach 19911993 była attaché kulturalnym przy ambasadzie Polski w Tel Awiwie. Jest autorką książek: Najtrudniej jest spotkać Lilit. Opowieści chasydzkich kobiet, Po kole. Rozmowy z żydowskimi żołnierzami (kolejne wydania pod zmienionym tytułem Ciągle po kole. Rozmowy z żołnierzami getta warszawskiego), Odczytanie listy. Opowieści o warszawskich powstańcach Żydowskiej Organizacji Bojowej, Buntownicy. Polskie lata 70. i 80. (wraz z Joanną Wawrzyniak), 12 opowieści żydowskich. Przez wiele lat zajmowała się historią zagłady Żydów i kulturą współczesnego Izraela. Przez ostatnie dziesięć przyglądała się losom Tybetańczyków.

Wybrane bestsellery

Wielka Litera - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności