ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wędrówki alpejskie

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wędrówki alpejskie Wawrzyniec Żuławski - okładka książki

Wędrówki alpejskie Wawrzyniec Żuławski - okładka książki

Wędrówki alpejskie Wawrzyniec Żuławski - okładka audiobooka MP3

Wędrówki alpejskie Wawrzyniec Żuławski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Sklep Podróżnika
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
210
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (29,16 zł najniższa cena z 30 dni)

34,30 zł (-16%)
28,94 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(29,16 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Na nowo wydany zbiór opowieści o przedwojennych i tuż powojennych Alpach, autorstwa jednego z najwybitniejszych ówczesnych polskich wspinaczy, Wawrzyńca Żuławskiego.

"Wędrówki alpejskie" to zapis wspinaczkowych przeżyć autora na alpejskich ścianach. Od Mont Blanc, przed Matterhorn, aż po Grossglockner - i wiele innych. Żuławski przyjechał w Alpy po raz pierwszy w 1936 roku i został przez nie momentalnie oczarowany, co odbija się w jego prozie. Czytając coraz to kolejne opowiadania, mamy przed oczami śnieżne burze, poszarpany lodowiec, podniebne biwaki, wyczerpujące wspinaczki, porażki i zwycięstwa. W tle wciąż są skalne olbrzymy Alp.

Pierwsze wydanie opowiadań pojawiło się jeszcze przed wojną, w 1939 roku, kolejne, rozszerzone, w roku 1956. Wydanie, które oddajemy w w ręce czytelników, jest opracowane zupełnie na nowo. "Wędrówki alpejskie" wzbogaciliśmy o zdjęcia nie tylko Wawrzyńca Żuławskiego, lecz także archiwalne Janusza Kurczaba. Ponadto można podejrzeć, jak powstawały opowiadania, dzięki zamieszczonym rękopisom oraz maszynopisom. Całość została opracowana tak, by współczesny czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem elementów z poprzedniej epoki.

Wybrane bestsellery

Sklep Podróżnika - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności