ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dolomity. Tom II. Zachód (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Dariusz Tkaczyk
Okładka książki/ebooka Dolomity. Tom II. Zachód

Okładka książki Dolomity. Tom II. Zachód

Okładka książki Dolomity. Tom II. Zachód

Okładka książki Dolomity. Tom II. Zachód

Wydawnictwo:
Sklep Podróżnika
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
336
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

eBook

69,00 zł
58,12 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Przewodnik dla turystów - podtytuł tej publikacji wiele mówi o jej charakterze. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i potrzebują dobrej informacji o terenie, w którym przyjdzie im to zrobić. W tym wypadku chodzi o Dolomity - niezwykle malownicze góry, dobrze znane Polakom z wypadów na narty, ale także coraz częściej - z letnich górskich wędrówek słynnymi via ferratami.

Warto sięgnąć po Dolomity nie tylko dlatego, że są jedynym przewodnikiem po tym regionie wydanym po polsku. Jego niewielkie rozmiary są bogato wypełnione treścią: szczegółowymi opisami dróg górskich, z uwzględnieniem czasów ich przejść i trudności, jakie mogą stwarzać. Autor opisuje też niespodzianki jakie można spotkać na szlaku i podaje wskazówki jak ich uniknąć. Pisze nie tylko o walorach przyrodniczych Dolomitów, ale i historycznych.

Trasy ilustrowane są przejrzystymi, dwukolorowymi schematami i mapami graniowymi. Dobre wyobrażenie o krajobrazie dają także liczne panoramy górskie oraz szereg kolorowych zdjęć. Jest to już drugie wydanie tego przewodnika - uaktualniono w nim wszelkie informacje praktyczne, przede wszystkim dane dotyczące schronisk. Nie brakuje ciekawostek krajoznawczych i osobistych komentarzy autora, który wiele z opisywanych tras przeszedł na własnych nogach.

Przewodnik otrzymał Nagrodę Magellana 2014 w kategorii "przewodnik tekstowy" i wyróżnienie w konkurie Książka Górska Roku 2014 w Lądku Zdroju.

 

Zamknij

Wybierz metodę płatności