ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wampir. Jak rodzi się zło. Epilog

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wampir. Jak rodzi się zło. Epilog Magda Omilianowicz - okładka książki

Wampir. Jak rodzi się zło. Epilog Magda Omilianowicz - okładka książki

Wampir. Jak rodzi się zło. Epilog Magda Omilianowicz - okładka audiobooka MP3

Wampir. Jak rodzi się zło. Epilog Magda Omilianowicz - okładka audiobooks CD

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

Wydawnictwo:
Kompania Mediowa
Wydawnictwo:
Kompania Mediowa
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Czas nagrania:
6 godz. 10 min.
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

eBook

34,90 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Audiobook mp3

34,90 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Uzupełnione wydanie - opatrzone wstępem Igora Brejdyganta - głośnego reportażu o „wampirze z Bytowa" - Leszku Pękalskim. W 2019 roku ten seryjny morderca, po 25 latach w więzieniu, miał trafić na wolność.

Podejrzany o siedemnaście morderstw został skazany za jedno, a sam przyznał się do prawie siedemdziesięciu. W 1996 roku usłyszał wyrok. Według opinii biegłych Pękalski jest sadystą, nekrofilem i nekrosadystą. Do dziś nikt nie wie, ile zbrodni ma na swoim koncie.

Autorka reportażu na podstawie rozmów z Pękalskim, jego bliskimi, biegłymi psychiatrami oraz policjantami opowiada przerażającą historię o jednym z największych zbrodniarzy powojennej Polski.

Leszek Pękalski to jedna z najbardziej tajemniczych zagadek nie tylko dla kryminalistyki, ale także dla neurologii, psychiatrii, psychologii, socjologii, filozofii i pewnie dla wielu jeszcze innych dziedzin nauki. Słynne ecce homo użyte w odniesieniu do tej postaci brzmi cokolwiek absurdalnie, a może nawet przerażająco. Ze wszech miar negatywnego bohatera tej książki nie da się zrozumieć, szczególnie jeśli ma się z tyłu głowy powyższą maksymę, a obcując z jednostką, zawsze próbuje się ją przecież rozpatrywać w kategoriach ludzkich. Magda Omilianowicz, rozmawiając z Pękalskim, a potem z wieloma specjalistami z dziedzin, począwszy od kryminalistyki, a na psychiatrii skończywszy, przez cały czas ma świadomość tej niemożności, a jednak za wszelką cenę próbuje pojąć ów przerażający fenomen wymykający się naszym możliwościom poznawczym. Sądzę, że w jakimś sensie ten wysiłek w dążeniu, by zrozumieć Pękalskiego jako człowieka, stanowi jej osobistą próbę stworzenia przeciwwagi dla braku cech ludzkich w okrucieństwie jego czynów. [...] Najbardziej przerażające było stanięcie oko w oko z czymś kompletnie nieznanym i niepojętym, z czarną dziurą człowieczeństwa, z bezkresną otchłanią zła, która jednocześnie była przecież człowiekiem. Ecce homo. Ocalić wiarę w człowieka, to było chyba największe wyzwanie, przed jakim autorka stanęła, konfrontując się z Leszkiem Pękalskim.

ze wstępu Igora Brejdyganta

Wybrane bestsellery

O autorze książki

MAGDA OMILIANOWICZ- dziennikarka, autorka setek artykułów i piętnastu książek reporterskich i podróżniczych. W tym bestsellerowej książki Bestia. Studium zła, Fajbus 997 przypadków z życia, Mistrzynie kamuflażu Jak piją Polki. Jej artykuły ukazywały się m.in.: w prasie polskiej, nowojorskim Kurierze Plus i holenderskim Reve. Wydała w Polsce książkę francuskiego pisarza, podróżnika i awanturnika Cizii Zyke - Tuan i zrealizowała kilka telewizyjnych reportaży. W 2017 roku została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie kultury.

Zamknij

Wybierz metodę płatności