ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Rozważania nad poświadczeniem o opóźnieniu pociągu

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
SELF-PUBLISHER
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
26
     PDF

eBook

80,00 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

  Traktat w postaci dialogu naukowego pomiędzy mądrymi bohaterami-filozofami: Patrykiem Danielem a jego wymyśloną w głowie przyjaciółką - Libellą Terminą - fikcyjną postacią literacką o dwóch imionach znaczących. Bardzo ciekawa, nowatorska oraz całkiem niedługa rozmowa dotyczy zagadnień z zakresu transportu kolejowego, eksploatacji pociągów, jednak najważniejszym tutaj motywem do przemyśleń okazuje się być poświadczenie o opóźnieniu pociągu (jest to motyw znaczący tegoż epickiego tekstu).
  Charakterystyczne dla podróżowania pociągami są, zwyczajne, bilety - na przykład jednorazowe oraz miesięczne. Oto każdy pasażer musi posiadać dokument uprawniający go do przejazdu, transporty nie są bezpłatne. Lecz istnieje pewien rodzaj dokumentu, który nie jest powszechnie znany w antropocenozie, a jaki budzi badawczą oraz filozoficzną ciekawość - mianowicie chodzi o zaświadczenie w sprawie opóźnienia wehikułu, płynącego po torach.    
  Poświadczenie to, składające się z pewnych obligatoryjnych elementów treściowych, poruszonych w traktacie, wydać może kierownik pociągu - konduktor na żądanie pasażera, gdy pociąg przyjedzie nieterminowo, a zatem niezgodnie z rozkładem jazdy. Ów wytwór okazać się może usprawiedliwieniem, dowodem, na przykład można go przedstawić pracodawcy albo opiekunowi bezpłatnej praktyki zawodowej, czy też choćby w szkole albo na studiach. Pasażer ma prawo do uzyskania, bezpłatnie, takiego dokumentu, choćby nawet lądowy środek transportu spóźnił się niewiele. Pasażer nie odpowiada za awarie pojazdów, czy za działalność sił naturalnych. Nie powinien też ponosić ujemnych konsekwencji za spóźnienie się choćby do pracy, kiedy jego pociąg nie przyjechał odpowiednio, na czas.
  W utworze nie tylko wyjaśniona zostaje istota poświadczenia o opóźnieniu pociągu. Konwersacja niezmiernie płynnie się toczy wokół najróżniejszych zagadnień ze sfery kolejowego transportu. Następuje zatem między innymi podzielenie pociągów na racjonalne kategorie logistyczne. I wyjaśniona zostaje istota rekompensaty w kolejowym transporcie, istota uszczerbku temporalnego; a także zdarzenia, gdy chodzi o sfery poddawane refleksjom. Wskazane są tu chociażby determinanty komfortu pasażerskiego i opisane zostało podróżnicze minimum. Prócz tego w pracy znajdują się dwie pouczające tabele. Ja serdecznie zapraszam do przeczytania mojego nowatorskiego, przepięknego traktatu.

Patryk Daniel Garkowski, 27 lutego 2022 r.

Wybrane bestsellery

SELF-PUBLISHER - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności